Muzike shqiptare e viteve 80'-90'

Megjithese nuk kam jetuar ne ato vite , ka disa kenge qe me pelqejn vertet shum
Jan te thjeshta , por ama origjinale , dhe qe skan per te vdekur kurr !

//youtu.be/30WtTeJTuKk

//youtu.be/KHpTHb1Ag_U

me bejn te ndihem shum mir kur i degjoj :slight_smile:

//youtu.be/tFNB2Fo9pbQ

kjo esht yll

//youtu.be/3tlpKAz7fKU

Pranvera do lule shume!

//youtu.be/pU2Azj5gUtE

Refreni:
Nje pike vese mbi faqe ra
o moter une lulet ku ti gjej,
ajo e dinte ndaj me tha
pranvera me nje lule jo nuk vjen,
jo nuk vjen.

Si lendine vet femijerija
por fjalet e saj jo si harroj,
sot me thote koha, dhe vete rinia
me e bukur jeta behet me shume shoke.

Kjo e viteve 90’ - Nete Dimri!

//youtu.be/sTwJHHFQIgc

Nuk e Harroj nga motrat Libohova! Fituese festivalit ne RTSH

//youtu.be/G0mK9qW5wUo

:’(

//youtu.be/XP77BW5PvC8

un kam qejf shum edhe nje keng qe se kam gjet :’(…shpresoj te ma sjellin ktu :roll:

Luan Zhegu me A do te vish! - Alo alo alo… ty te degjoja!

//youtu.be/4s1pArS_E6o

E Duam Dashurine - Parashqevi Simaku

//youtu.be/FL-33KRAKcc

Kur një zog një pellumb ne shikojmë
duam krahë si ata të fluturojmë
zemra jonë tik e tak kur troket
me zemrat flet

Me gëzim kudo janë pranverojnë
dhe ne sy ata mbajnë jetën tonë
dashurinë, lumturinë e pafund
me ëndrra shumë etj etj…

Anita Bitri - Pse Kerkon

//youtu.be/nbn2ba55Z_k

Si e ka titullin apo ndonje fjale apo qe spo gjen?

Te kerkoj, Irma dhe Eranda

//youtu.be/DoNSNES26cY

Zgjodha njeriun, Irma

//youtu.be/roJdvTrDI6I

Nertila Koka - C’t’i Them Vellait

//youtu.be/RVXe_bnu960

Kendojne Nertila Koka dhe Bashkim Alibali - Përherë me ty

//youtu.be/S4TdnfSGhvw

Zemra e çdo moshe - Morena Reka, Redon Makashi

//youtu.be/dUYVIS1Cca0

Sagapo TE DUA!!!

//youtu.be/g67kKCqAJck

faleminderit reni. jan vertete kenge fantastike,

me duket kjo nuk jeton me ?

Falendero Laben per temen :slight_smile: (mund te perdoresh dhe ikonen e reputacionit nese te pelqen tema :wink: )

Nese me premton koha, do ti mbledh keto Kenge dhe do ti hedh ne nje CD per te gjithe Anetaret! - Keshtu kane mundesi ti degjojne kudo dhe ti permbledhura!

Keshtu qe mundohuni mos te vendosni dy here te njejtat kenge! Flm

eja o shoku yn ty tkemi pritu cke qe rrin me nje ane kaq i merzitur… keshtu me duket ka refrin kjo kenge shum e me pelqen ps, ku eshte nertila nuk e kam par kaher ne tv kendon ajo me !!

Alo alo alo… ty te degjoja! shum tem e lezeteshme

shuuuuuuuuuuuuuuuuuuum te bukuuuraaa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mua me pelqejn shuum te gjithaaa

Ju pershendes, me kete
Ritfolk, Enderroj

//youtu.be/cfhOWJA0Y4c

Parashqevi Simaku - Degjoma Kengen

//youtu.be/8Nn_batonNw

Kozma Dushi - Te me vini pa trokitur

//youtu.be/hyuE3zXUDi0

Luan Zhegu - Kompozitori dhe femijet

//youtu.be/8yEDC7cF4Xc

edhe un ju pershendes me kto :

//youtu.be/ToaH5VN6jrI

//youtu.be/4ITIKhThgOE

//youtu.be/q2DwaDtmsTE

doja te gjeja versionin origjinal por nuk e gjeta dot megjithate edhe kjo e bukur esht :slight_smile:

//youtu.be/0Dnh-M-Erzk

//youtu.be/jqEc7YDiY-8

//youtu.be/k1cfXZdujrg

super e bukur edhe kjo :slight_smile:

//youtu.be/rOrgXcZ0fx0

//youtu.be/D4jZr6D546Y

//youtu.be/R_ZEJ46Wjp0

//youtu.be/Wx613nVRijQ

//youtu.be/U000wmF7GpQ

//youtu.be/eFUqslOUWC0