Ndeshjet dhe Rezultatet e UEFA EURO 2012 - Poland Ukraine

Mungojn pak dite nga hapja e UEFA EURO 2012 ku me 8 Qeshor do te luhet ndeshja e pare.

Dita e Pare

|08.06.2012
|
18:00|Poland|1-1|Greece|
|
|08.06.2012
20:45|Russia|4-1|Czech Republic|
|
|09.06.2012
18:00|Netherlands|0-1|Denmark|
|
|09.06.2012
20:45|Germany|1-0|Portugal|
|
|10.06.2012
18:00|Spain|1-1|Italy|
|
|10.06.2012
20:45|Ireland|1-3|Croatia|
|
|11.06.2012
18:00|France|1-1|England|
|
|11.06.2012
20:45|Ukraine|2-1|Sweden|

Dita e Dyte

|12.06.2012
|
18:00|Greece|1-2|Czech Republic|
|
|12.06.2012
20:45|Poland|1-1
|Russia|
|
|13.06.2012
18:00|Denmark|2-3
|Portugal|
|
|13.06.2012
20:45|Netherlands|1-2|Germany|
|
|14.06.2012
18:00|Italy|1-1|Croatia|
|
|14.06.2012
20:45|Spain|4 -0|Ireland|
|
|15.06.2012
18:00|Ukraine|0-2
|France|
|
|15.06.2012
20:45|Sweden|2-3
|England|

Dita e Trete

|16.06.2012
|
20:45|Greece|1-0
|Russia|
|
|16.06.2012
20:45|Czech Republic|1-0
|Poland|
|
|17.06.2012
20:45|Portugal|2-1
|Netherlands|
|
|17.06.2012
20:45|Denmark|1-2
|Germany|
|
|18.06.2012
20:45|Croatia|0-1
|Spain|
|
|18.06.2012
20:45|Italy|2-0
|Ireland|
|
|19.06.2012
20:45|England|vs|Ukraine|
|
|19.06.2012
20:45|Sweden|vs|France|

Ne vijim mund te shkarkoni PDF ne formatin origjinal nga UEFA

Spanja eshte favorite per ta fituar per mendimin tim :no1:

Spanje Gjermani ose Itali kampion e dija kete :stuck_out_tongue:

Gjermania hiq se besoj, se keta din te shkojn deri afer por deshtojn cdo her.italia shpresoj ?

o arjol mos ke harruar ndonje ekip tjeter :stuck_out_tongue:

mendoj se do te fiton europjanin GJermania :slight_smile:

o po qe eshte nje ekip nga evropa kete e kame te sigurt edhe un :smiley:

Po ti me keta pipinot qenke moj hahaahah dajak do hash:D

Po them se nuk ka me te mir prandaj:mendoj:

Me zor po e presim sa te filloje :slight_smile:

Avash mos te degjoj njeri se do qeshi …:confused:

Po nuk ka me te mir pra lere ti se perveq Ital… tjetra veshtri se do arrin; ka mundesi edhe franca?

Gjermania mendoj un :slight_smile:

Shkruani me ke jeni tifoz!

Forza, hidhini ndonje gje Skuadres tuaj sa per te nxehur lojen :smiley:

Ne perfundim do shpallet fituesi!

Ore un thash jame me Spanjen:D

dhe jam i sigurt 99. 99999 % qe e fiton spanja:D

lol olsi, s’eshte gjithmone Bajram :smiley:

Hahahahha gjithmon sesht, por tre jan ama :smiley:

2 jane :smiley: lool

hahaah epo mir, edhe spanja njer e ka fituar evropianin po ta fitoj edhe kete her behen 2 :smiley:

Po tema me interesante behet kur diskutohet rreth ati debatit, dhe nuk bien dakort antaret.Se per ke tifo jemi ket po e them me heren e par.

Italy…forca Italia