Ndihme per te vene muzike ne Facebook!

Me duhet ndihma juaj anetare te nderuar, Dua te vendos MP3 ne Facebook te me tregoni procedurat, une provova por ndoshta nuk kam ditur, ja keshtu si ne foto dua te bej:

me sa di une keto mundesh ti besh vetem nese ke 1 Fan page ne facebook!

Pershendetje Erdi,

Ne fillim shto nje Aplikacion qe quhet FBML ne faqen tuaj.

Me pas shtoni kodin:

<fb:mp3 src=”https://vendi ku eshte file juaj.com/muzike.mp3″ title=”Titulli i Kenges” artist=”Kengetari” />

e keshtu me radhe per te gjitha kenget qe do te shtosh.

Me ndihmuat dyte, bera nje Fan Page ashtu u dashke, e bera sipas kodit qe e ke vendosur Renix dhe funksionoi thnx edhe njehere :):slight_smile:

pa problem erdi :slight_smile: mos harro ta shtosh https://www.facebook.com/portalishqiptar ne faqet tuaja te preferuara dhe tia sygjerosh ndonje miku :slight_smile:

klm

Gjithesesi ReniX qe do te shtoj si faqe time te preferuar, edhe e kam pasur ndermend, po nje problem muzika nuk leshohet ne facebook, shume mire po e qes une por nuk po leshohet :frowning: nuk e di pse, Reni qe nuk priton ma gjej nje link url te nje muzike mp3. sepse une po dyshoj ne te qe nuk po e marr ne rregull,:slight_smile:

prvovo kete:

<fb:mp3 src="https://patrickkroft.com/mp3/Patrick_Kroft__VoulezMix.mp3" title="Patrick Kroft"  artist="Voulez Mix" />

Po me beri :slight_smile: Vetem kjo pjesa. Si e gjete kshtu linkun, une nuk po mund ta gjej kshtu sepse une provo disa kenge shqip po linket me dalin shume te gjata.

Filet mp3 duhet te jene te hostuara direkt ne server! Jo ne faqe si megaupload apo rapidshare!