Ndikon PARAJA në Tradhëti?

A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë?!

Ka disa arsye pse partnerët priren të tradhëtojnë. Për tipat e pa qëndrueshëm kjo bëhet edhe më e parezistueshme.

Sipas studimeve tradhëtitë janë më të theksuara gjatë sezonit veror. Atëherë kur provokimet dhe tendencat për të rënë në rrjetën e tradhëtisë janë edhe më të larmishme.

Por përse “të dashuruarit” tradhëtojnë ??

per mendimin tim paraja ndikon shum sepse shum njerez lene pastnerin e vet per te shkuar me nje tjeter vetem e vetem se pse partneri tjeter ka me shum para.

Sigurisht qe paraja ndikon ne tradhtite por nuk eshte arsyeja e vetme qe i shtyn njerezit per te tradhetuar parteret e tyre.

dashurise i ka ike koha tani sundone paraja :ciao:

mendoj se paraja i krijon mundsin cifteve qe te shkojn ne tradhti

Ka shume arsye qe nje cift shkon drejt tradhetise si mungesa e dashurise ne cift, e afeksionit per njeri-tjetrin, mungesa e respektit reciprok per te dyja palet etj. nje nder keto arsye qe ndeshet me shpesh te themi te pakten ketu ne Shqiperi, me sa eshte pare dhe eshte degjuar dihet qe eshte paraja. Pra paraja eshte ajo qe e shtyn pjesen me te madhe te tradhetojne dhe kjo ndodh per te vetmen arsyen se njerezit joshen nga ajo pa marr parasysh se mund te shkaktojne nje dem te madh moral partnerit qe kane perkrah duke e tradhetur ate per nje gje aq te pa rendesishme si paraja.ok paraja eshte dicka por jo cdogje. Paraja eshte nje gje aq e parendesishme dhe e vogel sa perpara madheshtise se dashurise humbet fare.

mendoj se tradhetojne per shume arsye: kohet e fundit kane pasur probleme dhe duan te marrin hak dukee tradhetuar . jane merzitur me te . tjeri eshte me i pasur , me i bukur. etj por cdokush duhet te mendohet para se ta tradhetoje dike me mire tia thote se se do dhe pastaj bej cfare te duash :slight_smile:

une jam une

ndikon edhe shum them un.qe te gjith njerezit qe kan lek, te pakten ato qe njoh un edhe qe kam degjuar si ne shqiperi si ketu ku jam,kan te dashura (pervec bashkeshortes)…jan burrat ato qe tradhetojn…fara keqe…hihihihih