Ndjenjat!

[b]Njerëzit ndryshojnë ndjenjat dhe qëndrimet me të njëjtën shpejtësi që ndyshojnë interesat :?:

Kush ka ndjenja me shum dhe nuk i shpreh ato femra apo mashkulli?

Nqs keni ndonje pyetje mund ta shtoni :wink:

Flm[/b] :slight_smile:

ndjenjat ndryshojne si pasoje e zhvillimit te jetes, e pasojve , e ndodhive te ndryshme, ndryshojne me kalimin e kohes, sepse dhe ne ndryshojme nuk mbetemi te njejte. Nuk eshte e thene se ndryshojne per keq por modifikon.

Ndjenjat jane njesoj per te dy gjinite, edhe se vajzat per natyre jane me te hapura dhe i shprehin me shume, por kjo nuk do te thote se djemte kane me pak ndjenja, thjesht jane me te turpshem ne shprehjen e ndjenjave.

mendoj se djali ka me shume ndjenja dhe nuk arrin dot ti shprehe ato. eshte me shume i permabjtur se femrat ne pergjithesi . pasta ndoshta ndjenjat edhe mund te ndryshojne per njeri tjetrin . kjo varet nga dashuria per njeri tjetrin !

Mendoj qe ndjenjat nuk mund te krahasohen. Ato jane te njejta si koncept, por te ndryshme ne perjetimet personale te gjithsecilit.
Ndjenjat ndryshojne kur njerezit nuk marrin ate qe presin nga nje marredhenie…

sa per ndjenja kan te dyy si femra si mashkulli por do te thosha qe disa meshkuj nuk i shprehin ndjenjat e tyre kjo esht nje veti negative te djemt perse nuk i thon kurr toq gjerat nuk e di a me duket mua apo esht e vertet qe djem kur te dalin me nje femer behenn qe te duan qe ndjejun per ty a esht krejt e kunderta

Besoj se ndjenjat nuk varen nga gjinia,ka meshkuj qe ndjejne me shume se sa femrat dhe anasjelltas!

por qe te ndjej me sinqeritet nje mashkull,kjo me duket paksa e dyshimte dhe e veshtire per te besuar,gjithsesi e thash me siper ka edhe meshkuj qe dashurojne

…ndjenja …emer …gjinia femrore…por sdo te thote qe eshte ‘‘prone’’ e tyre…vec zemres qe nuk njeh gjini…askush tjeter sdin ta percjell e ta vlersoj ndjenjen…

E shpreha edhe pak me siper ndjenjat nuk kane te bejne me gjinin

vetem se teorikisht dhe praktikisht eshte vertetuar se femrat e pervetsojne me shume kete ndjenje!..

kane lindur dhe vdesin bashke me to,

ndersa per meshkujt,edhe nese lindin,vdesin shpejt…

Dashuria është malli për të përqafuar me afsh dikë, për të qenë në një vend me të. Është dëshira për ta lënë gjithë botën jashtë kur e përqafon atë, malli për të gjetur një strehë të sigurtë për shpirtin.

kane edhe meshkujt ndjenja dhe goxha shume :wink: Por problemi eshte se nuk eshte dhe aq e lehte t`i shprehesh :frowning: