Ne dashuri me te dashuren/dashurin e shokut/shoqes!!

[b]Si do vepronit nese shoku apo shoqja juaj bie ne dashuri me te dashuren /dashurin tuaj???

Eshte e drejte kjo lloj lidhje??

Jepni mendimet tuaja

Me respekt,

Eri[/b]

lol, mua me ka ndodhur, shoku im ishte dashuruar me te dashuren time :smiley: (para shume kohesh)

Une personalisht te them te drejten jam shume kundra ketyre gjerave qe me duken teper te ulta!
Nuk mund ta imagjinoj dot nje gje te tille dhe jam shume kundra!

Ti daku mos u nxitto te nxjerresh perfundime :smiley:

Personalisht mendoj qe ne duhet tu shmangemi gjerave te tilla sa te mundemi.

Megjithate jane gjera qe ndodhin, ndonjehere eshte e veshtire te kontrollosh zemren dhe ndjenjat, kudo degjoj dhe shikoj te ndodhin gjera te tilla.

Eshte nje ceshtje shume delikate dhe do shume urtesi me maturi per keto gjera. Eshte e lehte te gjykojme te tjeret, por ne nuk dime rrethanat, kushtet, kur ndodhin keto ngjarje, sidoqofte, nuk dua te them se eshte gje e mire, por nuk dua te gjykoj te tjeret.

Ndodh qe tjetri mund tte dashurohet, por perderisa nuk nderhyn ne nje lidhje dhe nuk e prish ate, ska ndonje pasoje te madhe per dy personat, kurse per vete personin po, sepse ai vuan.

Personalisht nuk me ka ndodhur qe te futem midis dy personave, por qe te kem menduar - sa i mire ky, ose sa e mire kjo, sikur te isha une me te, me ka ndodhur (ne te kaluaren :smiley: ), por vetem mendime te momentit asgje me teper.

Pastaj, i thone nje fjale te urte : PULA E BOTES DUKET ME E MAJME, megjithese keshtu duket, por smund te jete aspak e vertete.

Personalisht nuk me ka ber vaki, kurr, dhe shpresoj te mos me ndodhi ndonjehere, sepse z’do ta falja asnjehere!

E drejte apo jo , po te ndodhi nuk ke çi ben …Une nuk do ta pranoja kurrrereeeee …!!!
Tradheti e dyfishte :shpat:

[quote=EMAUS";p="16699]Ti daku mos u nxitto te nxjerresh perfundime :smiley:

Personalisht mendoj qe ne duhet tu shmangemi gjerave te tilla sa te mundemi.

Megjithate jane gjera qe ndodhin, ndonjehere eshte e veshtire te kontrollosh zemren dhe ndjenjat, kudo degjoj dhe shikoj te ndodhin gjera te tilla.

Eshte nje ceshtje shume delikate dhe do shume urtesi me maturi per keto gjera. Eshte e lehte te gjykojme te tjeret, por ne nuk dime rrethanat, kushtet, kur ndodhin keto ngjarje, sidoqofte, nuk dua te them se eshte gje e mire, por nuk dua te gjykoj te tjeret.

Ndodh qe tjetri mund tte dashurohet, por perderisa nuk nderhyn ne nje lidhje dhe nuk e prish ate, ska ndonje pasoje te madhe per dy personat, kurse per vete personin po, sepse ai vuan.

Personalisht nuk me ka ndodhur qe te futem midis dy personave, por qe te kem menduar - sa i mire ky, ose sa e mire kjo, sikur te isha une me te, me ka ndodhur (ne te kaluaren :smiley: ), por vetem mendime te momentit asgje me teper.

Pastaj, i thone nje fjale te urte : PULA E BOTES DUKET ME E MAJME, megjithese keshtu duket, por smund te jete aspak e vertete.[/quote]

Emaus, konluzionet i nxorra per veten time, sepse une e di se c’mendoj!
Mund te me pelqeje nje e dashura e shokut, por ne asnje menyre ta shoh ne pikpamje tjeter!
Me duket si dicka e imoralshme dhe e paskrupullt!
Flas gjithnje per veten time!

[quote=daku323";p="16861][quote=“EMAUS”;p=“16699”:5v03q7xz]Ti daku mos u nxitto te nxjerresh perfundime :smiley:

Personalisht mendoj qe ne duhet tu shmangemi gjerave te tilla sa te mundemi.

Megjithate jane gjera qe ndodhin, ndonjehere eshte e veshtire te kontrollosh zemren dhe ndjenjat, kudo degjoj dhe shikoj te ndodhin gjera te tilla.

Eshte nje ceshtje shume delikate dhe do shume urtesi me maturi per keto gjera. Eshte e lehte te gjykojme te tjeret, por ne nuk dime rrethanat, kushtet, kur ndodhin keto ngjarje, sidoqofte, nuk dua te them se eshte gje e mire, por nuk dua te gjykoj te tjeret.

Ndodh qe tjetri mund tte dashurohet, por perderisa nuk nderhyn ne nje lidhje dhe nuk e prish ate, ska ndonje pasoje te madhe per dy personat, kurse per vete personin po, sepse ai vuan.

Personalisht nuk me ka ndodhur qe te futem midis dy personave, por qe te kem menduar - sa i mire ky, ose sa e mire kjo, sikur te isha une me te, me ka ndodhur (ne te kaluaren :smiley: ), por vetem mendime te momentit asgje me teper.

Pastaj, i thone nje fjale te urte : PULA E BOTES DUKET ME E MAJME, megjithese keshtu duket, por smund te jete aspak e vertete.[/quote]

Emaus, konluzionet i nxorra per veten time, sepse une e di se c’mendoj!
Mund te me pelqeje nje e dashura e shokut, por ne asnje menyre ta shoh ne pikpamje tjeter!
Me duket si dicka e imoralshme dhe e paskrupullt!
Flas gjithnje per veten time![/quote:5v03q7xz]

Bravo Daku, njeri me norma. Tani mund te bej shoqeri me ty pa merak fare :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :puthje: :duartrokas: :smiley:

Eshte dicka shume e rende dhe e pafalshme nga ana e shokut/shoqes…sepse jemi njerez…dhe kemi dicka qe na dallon nga kafshet…mendjen…nqs e ve ne pune nuk ka as edhe nje shans te biesh ne dashuri me te dashurin e dikujt tjeter dhe per me teper te mikut tend… :cekan:

Jam absolutisht kunder nje fenomeni te tille. Nje gabim te tille mund ta beje zemra, por cdo njeri i pjekur duhet te mendoje me tru dhe pastaj me zemer.

Veshtire qe te ndodhe por ndodh, sepse ashtu sic themi dashuria dashuria nuk njeh moshe dhe race, nuk njeh dhe kufij, por karakteri i njeiut te forte dhe te te mire ben qe te mos shfaqen keto ndjenja. :slight_smile:

mua me ka ndodhur. shoqja u dashurua me te dashurin tim. shyqyr qe ra brenda ajo me te qe ma hoqi qafe te pakten . :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Tani jeni vetem zonjush? Keni nevoje per mbeshtetje shpirterore? Per pak afeksion??? :oops: :smiley:

[quote=Alb-Angel";p="16673][b]Si do vepronit nese shoku apo shoqja juaj bie ne dashuri me te dashuren /dashurin tuaj???

Eshte e drejte kjo lloj lidhje??

Jepni mendimet tuaja

Me respekt,

Eri[/b][/quote]

Ju lutem mos dilni nga tema *Super Moderatori i flet sidomos Dakut :lol: :lol: :lol:

Nqs do binte ne dashuri me shokun do te thote qe se pakse shoke *mendimi im dhe po te isha un shoku :slight_smile:

Shokun zgjidhe me te mire se vetja :wink:

Altin, jam kok e kembe brenda teme se kam rene ne dashuri me njeren! Por nuk eshte e dashura e ndonje shokut tim. Prandaj po konsultohem te kjo tema a ta mbaj? Apo te le! :lol:

Vazhdo Daku :smiley: vetem ti sje per tu shitur! :lol: :lol: :lol:

jashte teme

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

e dashura e nje shokut tim jo se ra ne dasdhuri me mua po thjesht me pelqente dhe deshte te dilni mbashke, un si shqiptare i beses i thashe nuk mundem se nuk kom fytyr ti dal shokut perpara kur ta mari vesh.

veprova derjt apo gabim nuk e di?

Per mendimin tim ke vepruar shume mire :slight_smile:

faleminderit Mima