Ne kerkim te kujt?!....

Sa bosh ndihem sot…se di cfare dua dhe se cfare me mungon…mendova te beje nje xhiro jash qytetit me makinen time…ecja me shpejtesi ne maximum…kasetofoni u cmend…se di cfare doja…ecja ne kerkim te asgjeje…cel binte pa pushim…e une qe e shihja dhe nuk doja ta hapja…me lini o njerez me lini te qete ju lutem…ecja drejt Radhimes…rruga ishe gati bosh…dhe vetem ata pak njerez qe me shihnin me habi…po kjo vajze ku shkon me kete shpejtesi…e ne fakt ku po shkoja?..Cfare doja…?..ndalove diku te pi nje kapucino mendova…mbase do me qetesonte…u ula e vetme ne nje tavoline dhe rreth lokali ishte plote…me shihnin me habi…e une qe vazhdoja sikur asgje nuk po ndodhte…e prap ndodhesha ne siklet cfare po beje thoja qe me shohin me habi…isha veshur shume thjesht…xhinset e zakonshme…xhupin e bardhe…dhe kapucin te cilin ne dimer e adhuroj…e humbur ne mendime…i kthej syt nga deti…ah ky deti mendova…gjithmone me perndjek…ose jam une qe nuk ndahem dot prej tij…ose eshte ai qe nuk ndahet nga une…dikush si pa lidhje vjen dhe me pershendet…cfare bene nje vajze kaq e bukur sa ty vetem?..pyetja tipike e meshkujve…pffffff mendova do t’ja laj koken me kapucino dreqit thash…e nuk ja vara…e pash me inat e lash gjysem kapucinon dhe ika…dreqin thash…nuk guxon njeriu te dal vetem se jan te disponueshem te te shoqerojne…ecja serish si e cmendur…ehh mendova nese nje dite do te me vije vdekja…nuk do jete nga zoti…por nga koka ime thash…pfffffff jete e poshter…

Ca krijimtarie esht kjo ? E kujt po i interesaon se cf ben ti.

Krijmtari e lire djali…por mendoj se duhet te kesh shume mend per te kuptuar nje shkrim…nuk duhet te shohesh thjesht ne siperfaqe…por gjithsesi…fakti qe e ke lexuar…perben dicka…dhe cfare ke kuptuar eshte asgje…gjithsecili eshte i lire te shprehi ate qe ndjen…pak kujt i intereson nese i pelqen apo jo…mendimi eshte i lire…

Florian ti sapo ke hyre ne forum nuk ke pse jep pergjigje koti .Ketu ku ka postuar anetarja eshte diskutim i lire përvëc fyerjeve .Prandaj meso para se te përgjigjesh.Klm gjithsesi punime te bukura.