Nje e mete e femrave

Kur Zoti e krijoi femren ishte ne diten e gjashte te kryerjes se punes se tij te mrekullueshme .
Shfaqet nje engjell dhe i thote : “Si keshtu, po harxhon kaq shume kohe me kete ?”
Dhe Zoti i pergjigjet: “A e ke pare projektin tim per te ? ”
Duhet te jete krejtesisht e levizshme, prej mishi e kockash dhe do te kete me shume se 200 pjese te levizshme te gjitha te zevendesueshme dhe te jene te mundshme te funksionojne perpara cdo veshtiresie. Do te kete nje puthje qe mund te sheroje nje gju te plagosur dhe nje zemer te copetuar dhe do te beje gjithcka vetem me dy duar .
Dhe engjelli mrekullohet nga ajo qe sheh.
“Vetem me dy duar ….E pamundur !
Dhe ky eshte vetem modeli baze?
Eshte shume pune vetem per nje dite …Prit deri neser per ta perfunduar .”
Jo ne asnje menyre - protestoi Zoti. Jam shume afer mbarimit te krijimit te kesaj krijese ku po vendos gjithe zemren time.
“Ajo do te kurohet vetem kur eshte e semure dhe mund te punoje 18 ore ne dite ."
Engjelli afrohet me teper dhe e prek femren .
“Por e ke bere kaq delikate, Zot”
“Eshte delikate ", pergjigjet Zoti, por e kam bere edhe te fuqishme.
Nuk e ke idene se cfare eshte ne gjendje ajo te duroje apo te mbaje”
“A do te jete ne gjendje te mendoje ?” pyet engjelli.
Zoti pergjigjet :“Jo vetem qe do te jete ne gjendje te mendoje por edhe te gjykoje dhe te arsyetoje .”
Engjelli atehere ndjeu dicka ne dore teksa prekte mollezat e faqes se femres me doren e tij ….
“Zot perse ky model qe ke bere paska nje humbje …”
“Te pata thene qe shume gjera te saj do te jene te cuditshme. Nuk eshte asnje humbje, eshte nje lot” e korrigjoi Zoti .
“Perse sherben loti ?” pyeti engjelli .
Dhe Zoti tha :
“Lotet jane jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, te shpirtit, te urrejtjes, dashurise, vetmise, vuajtjes dhe krenarise se saj .
Keto i bene shume pershtypje engjellit: “Je nje gjeni, Zot ke menduar per te gjitha. Femra eshte me te vertete e mrekullueshme.”
Ashtu eshte !
Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt .
Perballen me veshtiresite, mbajne pesha te renda por kane lumturi, dashuri dhe gezim. Qeshin kur duhet te bertasin, kendojne kur duhet te qajne, qajne kur jane te lumtura dhe buzeqeshin kur jane nervoze.
Luftojne per ate ne te cilen besojne. Ngrejne krye ndaj padrejtesive. Nuk pranojne nje “jo” per pergjigjie kur besojne se ka nje zgjidhje me te mire.
Behen cope qe te mbajne ne kembe familjen.
Dashurojne pa kushte.
Qajne kur femijet e tyre kane sukses dhe urojne per fat miqte e tyre. Jane te lumtura kur degjojne te flitet per nje martese.
Zemra e tyre copetohet kur i vdes nje mik(e).
Vuajne per humbjen e nje njeriu te dashur. Pa asnje dyshim jane te forta edhe atehere kur mendojne se nuk kane me energji. E dine qe nje puthje apo nje perqafim mund te ndihmoje e te sheroje nje zemer te copetuar.
Nuk ka dyshim qe femrat ka nje te mete :
Eshte qe: AJO HARRON SE SA VLEN !

mendoj qe fjalia e fundit eshte ajo cka tregon me se miri ate cka kam dashur te them, Femrat duhet te fillojne te vleresojne veten, jo vetem per aparencen e tyre por per ate cka ato realizojne ne jete, per ate cka ato u ofrojne njerezve te dashur dhe qe te behen te vetedijshme per sakrificat qe ato kryejne.

Shume e bukur dhe terheqese historia qe ke shkruar.
Falenderoj Zotin qe na ka bere njerez me vlere.

[e mira eshte se femrat nuk kane asnje te mete

historia shume e bukur duhet ta lexojne te gjitha femrat qe ta kuptojne se sa vlejne

Jemi si shpirt!
Fjalen “E mete” nuk e njohim fare! :lol: :lol:

asnje te met nuk kemi…

tani mos u beni kaq modeste:) se pastaj del qe i dikeni sa vleni dhe bie posht ajo fjalia e fundit epostimit:D

Jemi shum me komplekse se meshkujt…

1 te mete the jan shum po nuk del forumi per ti postuar :stuck_out_tongue:

çke ti se hapim tejter ne :smiley: hahaha sa qenka lista.

sa per temen, dua te them, se femrat insistojne dhe atehere kur nuk kan te drejte.

Por nuk duhete shikuar vetem anet negative hahha po ti mbasim ne peshore kam frik se do e mund ajo pozitivja e meshkujt mos te provojn nje gje till se do peshoj ana e kundert hehhhe

e kuptoj cfar do te thuash por prap ne barazpesh do bjeri me kete siper me kujtove ate shprehjen "kush peshon meshum 1 Kg pambuk apo 1kg hekur "

dhe kjo keshtu eshte ngado qe te rrotullohesh ne nje pik te vetme do vesh !

dhe nje e met e femrave varet se si e koncepton , mund ta konceptosh dhe si nje “ves”

Mu kujtua nje thenje e Nice;E verteta eshte si nje grua e bukur, te jep me shume kenaqesi ta deshirosh se sa ta kesh.
kam bindjen se nuk do koment kjo

E kam degjuar kete thenje dhe eshet mjaft interesante dhe nuk kam ndonej gje kunder ,

E verteta eshte e embel por aq dhe e hidhur !

Pse nje te mete ka?..nxuq ka shume…

qe duan,por pritin te i lusim shume

Hahahahaha femrat kane edhe nje te mete tjeter…jane shushka komplet…:o

Normale qe kemi te meta plot sa te duash . Po nuk mendoj se jan te meta specifike te femres , se sa thj te meta njerezore…
Nje e mete imja tani psh , qe kam provim neser , e duke qen se piva 2 kafe ( qe me hengert ishalla ) …spo me zeee gjumi !! :ehi: :koke:

femra si qenie njerezore ka plot te meta.:(por mua me erdhi ndermend nje thenie e Nices tani.Cfare do ne te vertete nje femer???as vete ajo nuk e di cfare do per fat te keq dhe kjo mendoj qe eshte nje nder te metat me te medha te femres.:frowning: