Nje mesazh..

Ti me bere te vuaj
Kjo pse ndodhi valla
Asnjeher ne te kaluaren
S´kisha dashuruar djal:(

Besom ne poezin tim te jetes
Do te jesh i sigurt
Do te ruhesh nga fjalet e se vertetes
Nga metaforat i rrethuar do mbetesh

Buzeqesh edhe pse zemra po te dhemb
Buzeqesh edhe pse perbrenda po thyhesh …Buzeqesh kur ke frike dhe dyshime…Buzeqesh se e nesermja me shpejt do te vije…Mbulo cdo gjurme te trishtimit.Vazhdo perpara perpiqu edhe me teper .Do ta kuptosh qe jeta ja vlen te jetohet…Buzeqesh se cdo gje do kaloje

Pse vetem permes shpreses
Jetojm dhe vetem presim
Pse behemi skllavrit e jetes
E ne fund vdesim!

E pabesuar
Endrrat e keqija
U shendrruan ne realitet
C´jet e trazuar
Ku mbeten endrrat e bukura
Per te cilat jam lutur nate e dite
Ku humben perse kaq shpejt u treten
Ku me mbet shpresa mu qe e kisha
Vetem permes endrrave te bukura
Ajo tashme u trete
Endrrat e keqija
U shendrruan ne Realitet.

shum domethenese dhe e bukur :expressionless:

.A thua valle e ardhmja
Me vuajtje do ndeshet
Kur do ti vije dita zemres time
E gezuar te qeshe

shum te bukura Erinaa :)))

flm zemra edhe nga ti dua nje mesazh

Erina po nga un do mesazh

he he he :wink: okk :slight_smile:

teme eshte hepur per te gjith

Oppo do ti apo jo :stuck_out_tongue:

Kur isha e vogel me mesuan se kisha
nje zemer per te jetuar dhe dy sy per te pare.
Tani qe u rrita e kuptoj se kam nje
zemer per te vuajtur dhe dy sy per te qare
Nuk e di a e sheh,nuk e di a e lexon,
nuk e di a mendon qe zemra ime vetem ty te DASHURON !

:(…:(…:frowning:

…s’ma zevendeson ti boten mua…s’te zevendeson as bota …TY…

Oooo faliminderit ahahha :wink:
Shume bukur :smiley:

Nëse je i lodhur dhe rruga të duket e gjatë ,
Nëse ti kupton se ke gabuar rrugë.
Mos e lër veten të tërhiqesh nga kohët dhe ditët …Rifillo !
…Nëse jeta të duket pa kuptim,
nëse je zhgënjyer nga shumë gjëra dhe shumë persona .
Mos kërko të kuptosh përse-në ? Rifillo !
Nëse ke provuar të dashurosh dhe të jesh i dobishëm
Nëse ke njohur varfërinë e kufinjve të tu
Mos lër atje një angazhim të pa përfunduar , përgjysëm. Rifillo!
Nëse të tjerët të shikojnë qortueshëm
nëse me ty , janë të zhgënjyer , të zemëruar ,
Mos u rebelo , mos i pyet ata për asgjë .Rifillo !
Përse pema lulëzon përsëri , duke harruar dimrin ?
Dega mbushet me lule pa pyetur Përse ?
Zogu bën folen e tij pa menduar për vjeshtën ?
Sepse jeta është shpresë dhe gjithmonë Rifillon !

Kurrë nuk kërkova nga ti të më jepje yjet e qiellit…Do të ishte thjesht e mjaftueshme t’i vështronim bashkë…

…e bukur…:slight_smile: