Nje ndihme per kompjuterin

Kam nje kompjuter DualCore me 4 GB RAM, punon normal,por kur futem ne FB me del fusha blu, startohet dhe punon, kjo me eshte perseritur disa here, ne youtube jo…
Kerkoj ndihmen…
Faleminderit

dicka e tille me ka ndodh dhe mua kur instalova windows 10
kur futesha ne site me videos/flash ose gfx te rrenda dicka shkaktonte problem tek karta grafike dhe bllokohej pc si fillim & ndonjehere behej restart
problem i tille ishte raportuar nga shume users qe perdornin radeon/amd
zgjidhje direkt nuk gjeta por problemi u regullua kur dolen drivera update

persa i perket rastit tend cudia eshte qe problemi shfaqet vetem tek FB
provo me tjeter browser
mendoj se ndonje virus/script etj

po tek Event Viewer cfare log ke?

Faleminderit
Do provoj tjeter browser…

Provo te futesh njehere na safe mode nese te shfaqet i njejti problem. Mire do ishte te postosh ndonje foto se une nuk po e kuptoj edhe mire.