Nje ngjarje ne diten e 1 prillit

Para disa vitesh ishin dy adoloshent qe kishin ndjenja shume te forta per njeri tjetrin ai ishte 20 ndresa ajo 18 nje nate qe kihin dal para se te largoheshin neper shtepite e tyre djali i dha nje leter vajza mberriti ne shtepi me pa durim te hapte letren dhe nisi te lexonte ja qfare shkruhej ne ate leter
fjalet e meposhtme mund te lendojne shume por duhe t te ti them dua te heq kete peshe qe po mbah gjeja e fundit eshte te te lendoj po deshiroj ti japim fund kesaj lidhje …nuk te dua me madje mendoj se kurre nuk te kam dashur e gjitha ka qene nej genjeshter ne keto dy vite ke qene vetem ti ajo qe e ke ndjere kete lidhje dhe atni erdhi koha te marresh vesh kete.Vajza me lot ne sy kishte humbur kontollin doli nga shtepia dhe vraponte neper rruge me leter ne dore u drejtua nga shtepia e te dashurit por pa mundur te arrinte dot kurre nje makine e goditi rend per vdekje u dergua ne spital menjeher djali sapo mori vesh u nis drejt saj por ishte shume vone pas pak oresh doktori tha: me vjen keq q’ishte e mundur por s’ia dolem dot djali humbi kontollin s’dinte q’bente ajo vajze kurrre nuk e mori vesh se ajo ishte gjithqka per te mbi te gjitha ajo kurre nuk e mori vesh se ajo dite ishte 1 PRILLI …

op e kom lexu ket histori edhe ma heret, e dhimbshme po kjo 3gon qe edhe nuk bon me bo shaka me gjithcka :slight_smile:

jetojme duke i jetuar gabimet tona por vdesim duke i shlyer ato

(y)
nga se gjen kte historin :stuck_out_tongue:
gjithsesi…vertet shaka me pasoja fatale !!
por keshilla sdo ish mos beni shaka te tilla…por…mos dashuroni kaq shum :stuck_out_tongue:

AI:Alo? AJO:Jam une, mos e mbyll te lutem!
AI: Po , cfare ka??
AJO:Eshte e vertete qe ke nje tjeter?
AI:E dija qe te kishin thene … Mos u beso!
AJO:Atehere pse s’me ke telefonuar?
AI:S’kam patur kohe
AJO:Genjeshtar … Kaq shume e do??
AI: Po…
AJO:Atehere ne nuk do flasim me?
AI: Po eshte me mire keshtu . .
AJO:Lamtumire!Te kam dashur gjthm , , , (e mbyll telefonin)
AI mendon ::heart: ime!!!Me fal per cdo gje …
Ajo tjetra quhet kancer po vdes por te dua Me Gjithe :heart::frowning: :frowning:

e ver8 labe :slight_smile:

edhe kjo e dhimbshme :frowning:

Po ai nuk gjeti genjeshter tjeter

pffffffffff cfar genjeshtre -_- …

Ishin dy te rinje qe kishin ndjenja shum te forta ndaj njeri tjetrit.Ai ishte 20 dhe ajo 18.Nje natt qe kishin dal,para se te ndaheshin djali i dha nje leter.Vajza sapo mbrriti ne shtepi,me padurim e hapi letren dhe e lexoj.Ja cfar shkruan ne te,"Fjalet e me poshtme mudn tet lendojn por duhet ti ti them.Dua te heq ket pesh se poe mbaj.Gjeja e fundit qe dua eshte se me duhet tet lendoj.Ti japim fudn lidhjes son.Nuk te dua me madje mendoj se kurr nuk te kam dashur.E gjith kjo ka qen genjeshter.Ne keto dy vjet ke qen vetem ti se ke ndjer mardhenj dhe tani erdhi koha ta marresh vesh kete"Vajza me lot ne sy kishte humbur kontrollen.Doli nga shtepia dhe vraponte neper rrug me leter ne dor.U drejtua nga shtepia e te dashurit ,pa menduar te arrinte dot kurr,Nje makin e goditi rende per vdekje.U dergua menjher en spital.Djali sapo e mori veshe u nis drejt saj,por ishte von.Pas pak oresh doktorri i tha:Me vjen keq,bem c´ishte e mundur ,por si jadoli dot.Djali humbi kontrollen,sdinte cte bente?Ajo vajz kurr nuk e mori veshe se ajo ishte gjithqka per te.Mbi te gjitha ajo kurre nuk e mori vesh qe ajo dit ishte 1 prilli.