nje shetitje e paharrueshme

ishte kohe e perfundimit te studimeve te shkolles se mesme aty ishin nje klase qe kishin nje rol te rendesishem ne ate shkolle dhe ishin ata vete maturantet qe e perjetonin ndarjen nga njeri tjetri rol kryyesor kishin nje vajze e quajtur xhemi lendoni hegberti babai i xhemit si dhe mesueja njekohsisht edhe kujdestarja e tyre
xhemi ishte vajza e cila nukm e kisht egjetur shoqerine adekuate dhe isht e shume e sjellshme me te tjeret dhe mesonte shume por ajo kishte nje pikellim ne jeten e saj ku kishte humbur nenen e saj dhe se e kishte kujtim biblen kujtim nga nena ajo nje dite u shoqerua me lendonin qe ishte nje djale i pasur por paksa injorant
ajo i tegoi per jeten e saj pse e lexonte biblen dhe gjithqka tjeter edhe ai i tregoi per prinderit etij se ishin divorcuar
keshtu ata organizuan nje fest ne shkolle per nder te maturanteve dhe te gjithe gjeten percjellesen e ture vetem lendoni jo ai shkoi te shtepia e xhemit i kerkoi asaj ta percjellte ajo pranoi keshtu shkuan ne fest aty ishte edhe ish e dashura e lendonit xheneta e cila kishte pire shume gjate mbremjes dhe ai u nervozua mjaft pastaj te nesermen u organizua nje drame qe u shfaq nga nxenesite e shkolles ku roolin kryesor e luajti xhemi dhe lendoni ai i tha se je shume bukur po keto fjale nuk i thoshte nga zemra po se vetem ashtu kerkohej nga drama pastaj ata filluan te shkonin ne jetimore te vizitonin femijet dhe u dergoni dhurata atyre pas kesaj lendoni i bleu nje pallto xhemit ajo efalenderoi keshtu kaluan muaj dhe keshtu midis yre lindi nje aventure e madhe qe perfundoi me nje dashuri edhe me te madhe ata vendosen t e martohen por ajo semuret nga leukemia semundje e pasherueshme keshtu shkojne te gjithe shoket ta vizitojne ne shtepin e saj ata mblodhen para per ti derguar femijeve ne jetimore ata u martuan ne kishe ishte babai i xhemit hegberti qe ishte prift ai i martoi por xhemi mbeti ne karroc dhe u dobesua aq shume per nje kohe shume te shkurtur te gjith e qane e vajtuan per te pasi u martuan ajo vdes dhe lendoni me zemer te thyer tregon nje dasuri te vertet qe zgjati pergjithmone edhe pasi kaluan 53 vite nga jeta e tij ai nuk um artua me asnjehere

owwww ky ehste edhe film :slight_smile: eshte shummm i bukur me pelqen shmmm :slight_smile: :slight_smile: