Një Tregim i mire lexoje sot! Neser mund te jete shume vone !!

Një Tregim i mir lexoje sot!
Na ishte njeher… një djal i cilli lindi i semuar.
semundja e tij ishte e pa sherueshem

Ai ishte 17 vjeqar dhe mund të vdiste qdo moment.
Ai jeton akoma me nënën e tij si dhe ne mbikqyrjen e saj.
një dit mendoj të dal jasht vëtë vetm edhe një herë.
E pyeti nënën dhe ajo e lejo të dilte.
Duke shetitur nëpër qytet u ndal pranë një CD-shopi
kur ngriti koken e shikoj mbrenda pa një vajz të bukur ne moshen e tij.
Ishte dashuri ne shikim të parë, hapi deren dhe hyri mbrenda dhe vetem e shikonte
prej një këndi vajzen,me kohë u ofrua nga tavolina ku ndodhet ajo vajza.
Ajo e shikonte edhe pyeti me një buzqeshje , A mund t’ju ndimoj?
ai mendonte se ishte buzqeshja me e bukur qe e kishte parë ndonjeher…
dhe kishte një deshir qe ta puthte po ne atë qast…
Ai thoshte duke belbzuar po…hemmmmm… kisha deshir ta bleja një CD
Pa menduar mori CD-en e parë qe e gjeti dhe paguante…
A ke deshir qe ta paketoj pyeti duke buzqeshur vajza…
Ai vetem beri me koke (po) dhe ajo shkoj ne dhomen e paketimit dhe ja solli.
Ai e mori dhe doli nga lokali, Shkoj ne shpi dhe prej ksaj ditë shkoj
gjdo ditë ne atë lokal për të bler nga një CD.
Ajo i Paketonte perseri të gjtha dhe ja sillte të paketuar,
ai i solli të gjith ne shtepi për ti vendosur ne Ormanin e tij
Ai ishte shum i turbshem për ta pyetur atë vajz për një kafe apo dark…
edhe kur e provonte nuk mundë të fliste asgje…
Kshtu qe një dit ja rrefente gjith nënës , dhe ajo i dha kurajo qe ta
provonte edhe njeher…
Edhe kshtu , ditën tjeter i armatosur me korajo dhe vullnet shkoj ne atë lokal apo CD-shop
Si gjdo dit e mori një CD dhe ajo shkoj për t’ia paketuar atë…në atë qast djaloshi morri guximin
dhe ja la një leter me numrin e ti ne tavolin dhe doli duke vrapuar nga lokali…
-të nesermen Dring…Dring… Telefoni
E ëma e hapi telefonin Hallo
Ishte ajo vajza dhe deshironte të fliste me djaloshin…
Nëna e pa ndalur filloj të qante… qka, ti nuk e din aj dje ka VDEKUR !
Në këtë moment ishte një pushim dhe degjoheshin vetem dhimbjet e nënës.
Ma vonë ajo shkoj ne dhomen e djalit ,për ta kujtuar sado pak…
Ajo vendosi të shikonte rrobat e tij , dhe hapi ormanin , sa ishte e habitur
kur i ran një shum e madhe e CD-av ,këmbëve të posht…
Asnjera nuk ishte e hapur,kjo e beri të dyshoj dhe mori
një dhe u ulë ne shtrat të djalit dhe filloj ta hapte
ku në atë qast ra një leter me mbishkrim :
“Hallo ti je një djal shum i bukur… a ke deshir të dalesh me mua…Du shum…Doretina”
Duke qarë mori nëna e tij një CD tjeter e pastaj një tjeter , në gjdo paketim të CD-av ishte edhe nga një
leter e vogel me të njejtin mbishkrim…
MORALI :
Kështu është jeta - Mos prit shum për t’ja shprehur dikujt.qe për ty është i veqant
Deshiren tende dhe ndjenjat tua për atë .
" Thuaje SOT " , Neser mun të jet shum VON ! ! !

Do ishte mire nese te gjithe do kishin guxim t’i shprehnin ndjenjat e tyre, por eshte frika e refuzimit dhe kjo eshte teper lenduese per personin qe mund ta perjetoje.

Sa tregim i bukur shume prekes.
Ndjenjat jane shume te bukura dhe duhen shprehur.
Nje refuzim eshte vertete lendues por ketu tek ne eshte
dhe nje situate tjeter e keqe sepse vajzat perhere presin qe tua shprehin
ndjenjat dhe jo te shprehin dhe ato vete te parat.

shume histori e bukur dhe prekese
po thua ti erlind qe duhet vajzat ti shprehin ndienjat te parat ?

histori prekese dhe shume interesante sikur te kishte fund me te bukur

ai beri operacion dhe u sherua ajo e mori ne cel dolen per kafe dhe ai e ftoi te shpija gjoja te shifnin cd dhe jetuan te lumtur pergjithmone

Po thoja ai ose ajo qe ka ndjenjat i pari ti shprehi qofte djali apo vajza
por jo vetem ajo ideja qe duhet te mi thote ai i pari :wink:

shum histori e bukur dhe me shum kuptim

Tregim interesante.Shume gjera mund te kemi humbur pa e ditur akoma fillimin e tyre.

shum interesant ky tregimm

[b]Pyeten nje burre te mencur, nje dite:
Cfare eshte gruaja?

Buzeqeshi dhe tha: ajo eshte nje pllake e qelqte
transparente dhe shikon brendesine e saj…
Nese e prek me butesi, i shtohet shkelqimi
shikon ne te portretin tend, duket sikur ajo fsheh pamjen tende, ne brendesi te saj me turp.
Nese e thyen nje dite… veshtire qe ti mbledhesh copat
dhe nese i mbledh dhe i ngjit, shenja mbetet…
dhe cdo here qe kalon doren tende mbi shenje
do ta plagose doren tende.
Kjo eshte gruaja… prandaj mos e thyej ate.[/b]

shum e bukur kjo e para, dhe kjo e fundit qe paske shkruajtur ti labe shum domethenese!! :slight_smile:

Ehhhhhhhhhhh keto qe thua ti,kalojne ne veshin shurdh,nuk jan aq njerzor meshkujt sa te tregohen kaq te kujdesshem,i ka krijuar zoti me zemer plastike brenda,mizor

…e paske nderruar …’‘hahahahaha’’ …me …’’‘ehhhhhhhhhh’’…e pabesueshme me duket…

hahahhahaa ka momente kur duhet nderruar…per sa i perket…gjinis mashullore…une s’para beje hahahaha…por ehhhhhhhh thuaj…hahahahha

…hahahahaaaa…me vjen mire qe shpreh te kunderten gjithnji…je shume e mire…

hahahahhahaha…ehhh e mire shume posi…i ziu ai… qe do i bie ne pjes thuaj…ncncncnc do mallkoj veten 100 here dita,hahahahhaa

…mendon se jeta pa meshkuj…do jete edhe me e bukur per ty?..

eshte normale kjo…eshte e sigurt qe po…hahahahhaa

…hahahahaaa…me pelqen kembengulja yte edhe pse smund te rrish dot …pa shoqerine e sexit te kundert…

po cfare shoqerie aman…une me meshkujt po ta vesh re…hahaha grihem si “macja me miun”, tere diten ncncnc…:frowning:

ama per partner,(per momentin)i dua larg meje hahahahah,nejse ne nje te ardhme,dua apo nuk dua…me dike do ta lidh jeten kuptohet,hahahahha…

po per momentin jooo