Nuk jemi as 2 milionë?!

Prishtinë, 16 prill - Kur të përfundojë mbledhja e të dhënave nga procesi i regjistrimit, duket se të gjithë do të mbetemi të habitur. Nuk jemi as 2 milionë! “Zbulimin” e ka bërë zyrtari i Entit të Statistikave të Kosovës, Ismail Sahiti, në emisionin Interaktiv të KTV-së, të premten në mbrëmje.

Ai ka thënë se sipas ecjes së procesit në krejt Kosovën nuk pritet të dalin 2 milionë banorë, e në Prishtinë jo më shumë se 200.000. Kjo ndodhë për shkak se nuk janë regjisturuar kosovarët që jetojnë jashtë, qoftë kjo përkohësisht. Janë regjistruar ndërkohë të gjithë ata që kanë jetuar së paku një vit në Kosovë. Procesi i regjistrimit në 7 komuna, duke përfshirë Prishtinën dhe Ferizajn, do të vazhdojë deri të

çudi valla, sidomos per Prishtinen te gjithe kane qene te mendimit se ka mbi 600.000 banore (tash,pas lufte) kurse aty thuhet 200.000 :!::!::!::!: sepse qe jane 2 milione ne tere Kosoven ma ka marr mendja, se sjemi me shume :(:cool:

ne keto regjistrime nuk perfshien emigrante e ne regjistrimin qe do beje shqiperia do dalin pak e te gjithe mosha te vjetra
kete e ka vene kusht europa qe mos perfshiemi ne regjistrim
ne emigrantet do regjistroemi atje ku banoim

ketu kan te drejt te regjistrohen vetem ata se kan lind ; femijet se kan lind ne evrop nuk kan te drejt regjistrimi

hahhahaha po ku kem me kon 2 milion kur kejt Shqiptart i ki neper BOTE ? Koft me dije ajo qe sjemi 2 Milion :smiley:

As1 nuk jemi dal pej qejfit, po dalim pe thejm, po jemi dal pej zorit:) Kur tbohet mire nKosove, ne do ti kemi ka 70 vjet :smiley: (Kofshim me ymer) :smiley:

ska gje se shtohen me kalimin e kohes…:stuck_out_tongue:

me ka befasuar ky rezultat kam pritur me shume
Diku ne vitet 80-81 kemi qen afer 2 milion ,ende qenkem aty

haha gjendar:P edhe na jemi kon dikun 70 A 80 rob (njerez) kur jemi kon bashk nshpi tmadhe :smiley:

Po qe u dame tash 4 veta nfamilje jemi... njerzia po kqyrin me perparu se nKosov zor si perparon kush :frowning:

Po normal iceman qe thua jemi kan 70 A 80 rob (njerez) sepse babai nuk e ka lan me 2-3 femije si sot, po ner 7-8 nuk u flit, kurse tash 2-3 jon lodhe hahahahhahah

iceman, me shku me ate ritem siq kemi qene tash do ishim diku 7-8 milion banor hahahahahaha

hahahhahaa mire e kie :smiley: po qendron edhe problemi i papunsise:( kur ski pare ski sen :frowning:

amo edhe ai faktor lun rrol kryesor :smiley:

shikoni anen pozitive te ksaj
fakti qe jeni pak , do te thot qe KENI DRITA
do thoni ju "c hyn dritat ktu "
hyn , sepse…kur…ska…drita…shqiptaret bejn femij…ups :S

hahahhahahahahahahhahahahahahhaha labja hahahhahahaha m`ka ardh me qesh sa nuk e ke idene :smiley: hahhahahahahahahah

per drita… po ta 3goj 1 rast qe na ka ndodhe ne shtepi dhe eshte 100% e ver8 se kam qene aty vete. Ishte dite e hene, dhe ne skishim mesim ne shkolle vera ishte dhe po rrinim para dyerve te shtepise plot ishim, luanim etj… dhe tani po vijne KEKU (Keku jane sikur KESH te ju) dhe po hyne per ti keput dritat se skishim paguar as1 familje :smiley: kur po vijne tek ne me keput driten, e kishim shtyllen e dritave jashte por afer dyerve te oborrit dhe ai i KEKU-t po hipen ne shtylle, baba me sopate ne dore :smiley: “Ti kepute kabllin un e kepus shtyllen, tash si te duash zgjidh dhe merr” Hahahahhahaha ai nuk zbriti dhe tha jo une skam llogari me thy qafen, i tha atyre keputeni ju se un jo :smiley: dhe se keputen fare, pse thua ti ndodhi kjo ? Sepse ne kishim drita vetem 2 ore ne dite, per naten e Vitit te Ri na e ndalnin rrymen, as1here nuk e mbaj mend qe kemi kaluar nje vit te Ri me drita vetem gjithmone me qirinje:( e tani me pagu ? Jo jo :smiley: u be pak e gjate kjo, por desha te dal te kjo qe me Rryme (Drita) si Kosova nuk i ka punet askush :slight_smile:

e para qe me beri pershtypje ktu esht ky romani qe ke ber :stuck_out_tongue:
e dyta ke shkr cik letrarce ( bravo )
e treta te kalosh nje vit te ri me qirinj , vertet per te ardh keq
dhe e 4-ta ti se kape dhe aq ate qe thash un qepar :smiley: :stuck_out_tongue:

hahahha po po e kuptova un ku e ke fjalen ti :stuck_out_tongue: por un dola edhe te ajo qe ne Kosove nese kemi vuajtur per dicka, ajo ka qen RRYMA apo DRITAT qe i themi Shqip, se neve na kane mbet shum fjale nga Serbishtja fatkeqsisht :frowning: shkoi pak roman, por ishte ngjarje e ver8 :stuck_out_tongue:

“Edhe une jam Kosove” :stuck_out_tongue:

mos e harro njeri se Serrbi kur ka dal prej Kosoves na ka lan 0 me te gjitha po ashtu edhe me KEK-un

nuk e di ne shtetet e tjera greqi nese lind nje femi eshte shtetas shqiptar e eshte i regjistruar ne shqiperi
degjova ketu ne greqi se te gjithe shtetet ne europe perfshi e ato te ballkanit perendimor duet te regjistroin popullaten qe jeton atje ose nuk ka me shume se nje vit rezidence ne nje shtet tjeter
ne do na matin ne greqi e jo ne shqiperi qe jam i lindur ne shqiperi e shtetesi shqiptare

hahaha gjendar, 3gom ti mue kur jon kon Shkijet A tu ka nal rryma najher ? Veq thuj PO ose JO ?

JO kurr stu ka nal ty as mu:) Se ska guxu kush me nal :wink: po tash e nalin e vjedhin e shesin e cka nuk bojn me to :wink:

Sepse ateher ligji ka qen mbi te gjithe, kurse tash te tjeret jane mbi ligje, sa i perket qe Serbia na ka len 0 eshte vertet por Jo edhe aq 0 por ne vete po i qesim sene nen 0, po mire e tha iceman kur ski pare ski sen sepse rryma s’paguhet, papunsi e madhe dhe problemet nuk ndalen…Zoti na ndihmoft :roll:

ata se kan lind po e zem ne Austri jan banore te Austris ske qi ben ketu ne familjen tim atje kan lind 20 femij mendoj ne eu,te afert pa fut femijet e tezes dhe dajes e kusherive te aferm ,mbasi fitojn shtetsine e ati vendit nuk kan se regjistrohen si banor te kosoves,