oh ....MOOS .... per 1 shkronje do te ishim afer !!!!!

Nje dite po bisedonim me shoqen time te ngushte … ku rrin ti … ku rrij une… dhe keshtu fillon biseda :slight_smile:

• une rrije ne vlore ( me thote )
  • vlore ??? un e dije ku eshte, kam qene atje , e mbaj mend kam qene & me gjyshen :slight_smile:
  • me verte ? sa mir , jemi afer :slight_smile: une rrije afer lumit
  • & gjyshja ime rrine afer lumit , jemi afer nga fundi
  • aaa e dije ku eshte fundi lumit , nuk jemi shume large
  • sa mire , ne vere kur te shkojme do te takohemi te lumi, ti hajde nga fundi & une do jeme atje
    Ne ato momente po na degjonte jashte dhomes babai e shoqes time , & i thote mamit
  • shko thuaj te pushojne se po me bejne me dhimbje koke !!! do futem ti rrah te dyja !!!
    Vjen mami shoqes time duke qeshur & na thote
  • aman pushoni se late name !!! degjo te keqen mamaja , ne rrijme ne vlore , kurse ti bessy rrine ne tirane , nuk jemi fare afer
  • po jemi , kame qene ne vlore me gjyshen , ( pergjigjem) afer te lumi
  • nuk e dije ku ke qene , & ajo qe ke pare nuk eshte lume , nuk e dije me cfar e ke ngaterruar
    Shkoje ne shtepi e sigurte , & i them mamit , mami fillon duke qeshur & me thote
  • Nuk ke qene ne vlore po ne vore !!! :eek:
  • po lumi ? i them
  • nuk e dije me cfar e ke ngaterruar , po vlora nuk esht afer
    Shkoj e zhgenjyer ne dhomen time & mar telefonin ne dore , ne ato momente mendoja " mire qe nuk i thashe babit se do kishte cuar shtepine ne kembe duke bertitur qe nuk dije shqiperine ":mad:
    e mar shoqen time ne telefon & i them
  • heeejjjj … :frowning: kam qene ne vore jo ne vlore MOOOOOSSSSS… per 1 shkronje do ishim afer :slight_smile:

HEhehe histori e bukur kjo , e imagjinoj se si do jesh ndier ne ato momente

e vendosa te mesoj shqiperin mire :slight_smile:
& qe athere fillova te lexoj & te shkruaj ne shqip
po sa here kaloje ne vore filloj & qeshe & e them kte istori :slight_smile:
eshte llogjike te mos dishe shume gjera per vende qe nuk jeton … por shume se kuptojne kete :slight_smile:
:smiley:

Llogjike mund te jet , por per vendin ku ke lindur ?

po !!! 1 here qe vija un ne vere & ajo eshte per te takuar fisin :slight_smile: ishim femi , si cdo femi & une mendjen e kisha per te lozur jo per te mesuar gjeografine :confused:
kjo qe shkruajta ka shume vite :slight_smile:
tani kame mundesine te mesoje me shume gjera , sa per vendin qe kam lindur !!! kure te filloje pune … kur te mbledh leke athere do te shkoje te shikoje kukesin :confused: kam hikur qe dy vjece Edhe nuk e dije si eshte :frowning: PO DUA SHUUUUUUUUUM TE SHKOJE :slight_smile: lek, shendet & deshire te kemi se te gjitha behen :Ppppp

po !!! 1 here qe vija un ne vere & ajo eshte per te takuar fisin :slight_smile: ishim femi , si cdo femi & une mendjen e kisha per te lozur jo per te mesuar gjeografine :confused:
kjo qe shkruajta ka shume vite :slight_smile:
tani kame mundesine te mesoje me shume gjera , sa per vendin qe kam lindur !!! kure te filloje pune … kur te mbledh leke athere do te shkoje te shikoje kukesin :confused: kam hikur qe dy vjece Edhe nuk e dije si eshte :frowning: PO DUA SHUUUUUUUUUM TE SHKOJE :slight_smile: lek, shendet & deshire te kemi se te gjitha behen :Ppppp

Te pakten e paske kuptuar :smiley:

hahahahhahahahha bessy sa gjynaf :stuck_out_tongue:

hahaha besi , shum e bukur historia …edhe kto ngaterresat kan te vecanten e tyre , ja vlen te kujtohen :smiley:

p.s: pastaj…cne vlora afer me tiranen , jan larg ne cdo aspekt :cool:

hahaha besi , shum e bukur historia …edhe kto ngaterresat kan te vecanten e tyre , ja vlen te kujtohen :smiley:

p.s: pastaj…cne vlora afer me tiranen , jan larg ne cdo aspekt :cool:

E MOJ LABJA !!! PER PAK DO ISHIM & BASHKE AFER :smiley: hahaha…

hahaha po per 1 shkronje e paske pas:P / pse si thojshe gabim shtypi se n`Vlore jom kan :stuck_out_tongue: