Pamje nga Desktopi im

Nuk eshte vista o Altin! Eshte vista transformation pack!
Ti ben te gjitha ikonat si vista, wallpaper, toolbar etj.
Peniel! Nese ke instaluar Vista transformation pack cinstaloje se sa vjen dhe te trash pc-ne!
E kam mbajtur vete ne PC-ne time!
Nese eshte vista, eshte me te vertete nje prog. i papare megjithese une e ndjej veten rehat on my XP!

Edhe une Vista kam 8O

Jo eshte Vista me gjithe mend. Ia vlen si program vetem se do nje pc te fuqishem dhe sidomos memorje. Nuk eshte transformation pack.

Altin, thjesht te tregova se me shkruaje qe nuk kam. :smiley:

.

Peniel! A eshte me praktik se XP?

Shumë praktik. Për mua është më i mirë se XP. Vetëm prisni akoma për Vista pasi ka akoma punë për të bërë MIcrosoft me këtë lloj Windowsi.

Është shumë i madh Vista në krahasim me XP dhe pak i ngatërruar në fillim sa t’ia marrësh dorën. Të gjithë ata që e kanë përdorur kanë ngelur të kënaqur. Ju ngelet juve ta provoni dhe të na thoni :wink:

Po doni Vista, blini ndonjë PC të mirë me memorje të madhe.

ns

a do me tregoi kush se si ta nxjerr edhe un se jom mundu po nuk po ja them hic :frowning:

Shtyp STAMP ose PRINT ne tastiere (nje buton pozicionuar ne te djathte siper )
Hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje dhe perdor https://images.lirenti.com per ta ngarkuar

Mund te perdoresh edhe Powerpoint. Sic e ke ekranin shtyp butonin PrtSc ne tastiere, hape powerpoint dhe me klik te djathe bej PASTE. Zvogeloje pak figuren sipas katrorit te slide qe ke te hapur, por me pare fshi ato dy katroret qe dalin kur hap Powerpoint. Pastaj beje Save as… dhe shpetoje si foto JPEG.

Kjo menyre eshte e mire per ata qe nuk kane programe te tjera. Nese ndesh veshtiresi me kete lloj menyre, te nxjerrim ndonje tutorial se ReniX ia thote per te tille. :smiley:

ns

Nqs nuk doni komplikime perdorni https://www.gadwin.com/download/index.htm#PrintScreen per ti bere FOTO EKRANIT TE PC-se

ja dhe deskopi im pak me vones po me mire vone se kurr

:smiley: e fort ky ekrani jot poligraf, i paske ngarkuar makines ikonat :smiley:

ja dhe nje nga ate qe perdor une. Notebook

Ky eshte desktopi im…

shume i bukur joti karolina, terheqes dhe i organizuar :stuck_out_tongue:

dhe ky me pelqen…

Po kjo ju pelqen?

Shume te lezetshem jam, me pelqejne shume, po ti nga humbe :smiley:

KISHA CA PUNE…DHE KESHTU QE NUK JAM DUKUR…BERA BEBIN…HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Goce ? Cun? :stuck_out_tongue: *:stuck_out_tongue:

cun mo…ca goce thua…bejme njehere shtyllen…pastaj… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: (shaka[/color])[b][b]

Ne fakt cunat jane me te mire *:lol: *:lol: Ja na shiko ne *:smiley: *:smiley: *:smiley: