Parlamenti i ri, ja femrat që fituan mandatin e deputetes (foto)

Në përfundim të procesit të numërimit të votave është krijaur një pasqyrë e qartë e deputetëve që pritet të ulen në Parlament. Në diskutim mbetet një mandat në Tiranë pasi në kutitë që mbeten për numërim FRD aspiron të marrë të paktën një mandat.

Ndërkaq pikëpyetje ngrihen në Kukës, ku PD thekson se do përmbysë rezultatin që aktualisht është 2 me 2.

Por cilat do të jenë deputetet femra që kanë fituar mandatin e deputetës. Albeu.com ju sjell listën e deputetëve e cila kryesohet nga Partia Socialiste me 14 deputete, më pas vjen Partia Demokratike me 8 deputete, dhe Lëvizja Socialiste për Integrim dy mandate.

Partia Socialiste

Vasilika Llambi Hysi
Lindita Llesh Nikolla
Milena Fatos Harito
Mimi Pjetër Kodheli
Ermonela Koço Valikaj
Mimoza Qazim Hafizi
Klodiana Fatmir Spahiu
Evis Kolë Kushi
Olta Anxhelo Xhaçka
Eglantina Muharrem Gjermeni
Majlinda Daut Bufi
Valentina Abedin Leskaj
Luiza Mihal Xhuvani
Arta Dade

Partia Demokratike

Jozefina Filip Topall.
Majlinda Enver Bregu
Jorida Hasan Tabaku
Albina Preng Deda
Voltana Vehbi Ademi
Albana Sadik Vokshi
Eleina Theodhoraq Qirici
Mesila Fatmir Doda

LSI

Klajda Theothoraq Gjosha
Monika Kryemadhi