Partneri/ja ideale

Ne kete teme do kisha dashur qe cdo anetar te jape mendimin e vet per partnerin/en e tij/saj ideale edhepse person ideal nuk ekziston mirepo cdokush nga ne e imagjinon nje te tille per vete apo jo?

Ketu mund te postojne edhe ato te cilet jane ne lidhje paramartesore apo bashkeshortore, do ishte interesant ta dinim se si e kane imagjinuar ato personin e jetes se tyre dhe si eshte ai/ajo ne realitet.

Im shoq eshte ai qe mendoja :slight_smile: Sigurisht duke i hequr Karakterin e keq … :smiley:
Pa ate karakter( gomari, derri ) do ishte perfekt :smiley: :dashuria:

Ndonjehere duhet dhe ai karakteri keq, per te thyer monotonin.

Personalisht jam akoma tek A-ja.

Ideali!!! Nuk ka mbarim! Gjithsesi realiteti ndryshon kompletesisht nga imagjinata (ndonjehere eshte akoma me i bukur, shume here te tjera ndodh e kunderta :smiley: )!!!

Rendesi ka mirekuptimi, edukata, inteligjenca, niveli i shkollimit dhe njohuria, po ashtu edhe pak bukuria! (Nuk eshte e nevojshme bukuria nga ana e estetikes, se shume here nje njeri rezulton i bukur pasi i kupton vlerat e tij te brendshme)!

per mua personalisht njeriu ideal nuk eksiston . sa here se mendoj se ai eshte ideali im atere del me mut . keshtu qe tani nuk mendoj me asgje ! besoj se i jam pergjigjur ndopak pyetjes ! :slight_smile:

Ate fjalen qe fillonte me m dhe mbaronte me t se kuptova hic une!!! :stuck_out_tongue: :lol:

Partneri ideal eshte ai qe kur je ne moshen e adoleshences te gjitha/e e kemi enderruar, ne vajzat: te gjate, te bukur, biond apo brun, me sy te zinj -bojeqelli-kafe-jeshile, kemi fantazuar mbi veshjet dhe shume pak mbi karakterin, ndersa cunat: bionde-brune, me sy si ti kete dhe me nje ballkon te madh.
Kur rritemi shume martohen me dashuri, te tjere me mbleseri dhe shume me te parin apo te paren qe i propozon martese.

Partneri ideal ka qene per mua gjithmone ai me te cilin do te plotesonte gjysmen time, te kish ato cilesi qe kam dhe une, te mendonte njesoj si mua, te shikonte boten dhe gjerat pereth me te njejtin sy qe i shoh dhe une. Sot mendoj se 90% te te gjitha enderrave qe kam thurur mbi partnerin tim i kam te realizuara, biles ka dhe emrin qe une kam adhuruar gjithmone. :jajaja: :jajaja:

Do te me mjaftonte nje vajze qe nuk do te me shikonte shtrember kur te isha i dehur…
Le te ishte edhe e shemtuar pasi shemtine e saj do e vija re vetem oren e pare te dites,edhe ne kete ore do te isha pergjumesh keshtu qe nuk do i kushtoja shume rendesi…pse jo,te pinte edhe ndonje gote me mua,nuk do bente keq:)

Tema shume interesante
E para e punes Njeriun qe e kemi enderruar nuk ekziston,POR se gjithmon ka nje Por ne keto raste,ka njerez qe i afrohen deri diku.
Psh i dashuri ime nga personi ideal qe e kam menduar une ka vetem syt dhe zemren,por keto dyja nuk i kam gjetur te nje tjeter njeri,te jemi realist dhe kjo mjafton sepse ka gjera shume te mrekullueshme qe as nuk i kam menduar se mund ti beje ndonje po ia qe ideali nuk eshte :slight_smile:

Mendoj se partnerja ideale per mua do te ishte ajo qe do te me vlersonte dhe te me kethente po ate dashuri po ate rrespekt po ate besnikeri qe do ti jepje dhe un asaj pastaj mos marveshje do ket dhe kur nemes ka dashuri dhe rrespekt gjithcka kalon pa ukuptuar

partneri ideal per mua do ishte ai:

qe me do per ate qe jam,
qe nuk me ben te lotoj,
per te cilin do isha vete bota,
qe di ta shprehe dashurine.

Njeriu perfekt nuk egziston,por te pakten nga njeriu qe neser do te lidh jeten kerkoj vetem te me doje dhe te me respektoj,te tjerat jane ne doren time pastaj!

ky eshte ideali per mua…

Partnerja ideale Komshia :rolleyes:

Ne kore po prodhohen disa robot, interesohuni se ndoshta jane idealet per shijet tuaja

Per cilen komshie e ke fjalen ti aaaaaaaaaaa? :mrgreen: ncncncnc

apapapapapa ca te ka bere zoti ty ore aman,:stuck_out_tongue:

nuk kerkon njeri perfektin jo,por te kete 2 gjera elementare te pakten,te sillet si njeri jo si Ari,:stuck_out_tongue:

…perfekte nuk ka…sikunder edhe perfekt…ekziston dicka qe te lidh me personin qe dashuron…thjesh eshte zemra…kjo din ta zgjedh perfekten e saj…

Sa bukur u shprehe (y)

Te kete nja dy tri gjera qe dua un ti kete, nuk kerkoj shume

e kush na qenkan keto 2,3,4,5,6 gjerat qe kerkon ti ? :mrgreen: :mrgreen: