Pasurojeni martesën tuaj

Dikush ka thene se ndryshimi midis kohes kur ke rene ne dashuri dhe marteses, eshte i njejte me ndryshimine fotove ne nje katalog. Ne fakt, nuk duhet te jete gjithnje keshtu. Autori Steve Stivens na ofron keto keshilla :

[b]Fillojeni diten gjithnje me nje puthje…

mos e hiq kurre unazen e marteses nga gishti …

dilni ne takime te rregullta me njeri-tjetrin …

pranojini ndryshimet qe keni …

jini te sjellshem …

jini te bute …

bejini njeri-tjetrit dhurata te vogla:present: …

buzeqeshni shpesh …

prekni …

flisni rreth endrave tuaja …

adoptoni nje kenge si kengen tuaj …

perkedhelni shpinen e njeri-tjetrit …

qeshni se bashku …

dergojini kartolina njeri-tjetrit edhe pa arsye …

bej ate qe i pelqen partnerit tend perpara se ai/ajo te ta kerkoje …

meso qe te degjosh ate qe nuk po thuhet …

inkurajoni njeri-tjetrin …

bej gjerat sipas menyres se tij/saj …

bejini komplimente cdo dite njeri-tjetrit …

merre ne telefon gjate dites …

ngadaleso hapin kur jeni duke ecur …

kapuni per dore …

pyete se cfare mendon ne lidhje me gjera te caktuara …

kini respekt …

gjithnje ofroi mireseardhjen partnerit tend kur vjen nga puna …

perpiqu te kesh nje pamje te mire …

shkeljani syrin njeri-tjetrit …

festoni bashke ngjarje te shenuara …

meso qe te kerkosh ndjese …

fal me shpejtesi …

organizoni ndonje fundjave romantike …

pyet: “Cfare mund te bej qe te ndihesh me i/e lumtur? …

ji pozitiv …

ji i kendshem …

reago me shpejtesi ndaj nevojave te partnerit tend …

flisni rreth dashurise tuaj …

kujtoni momentet e vecanta qe keni kaluar bashke …

trajtojini miqte apo te afermit e partnerit/es me miresjellje …

dergojini lule per diten e Shen Valentinit dhe per pervjetorin e marteses …

kur je gabim mos hezito qe ta pranosh …

ji i ndershem ndaj nevojave seksuale te partnerit …

shihni se bashku perendimin e diellit …

thuajeni shpesh shprehjen Te Dua :dashuria:…

kurre mos bini per te fjetur te zemeruar …

perfundojeni diten me nje perqafim …

mos hezitoni per te kerkuar ndihme profesionale kur ju nevojitet …

dhe mbi gjithcka lutuni perdite per (dhe me) njeri-tjetrin!!![/b]

sa mir ti praktikojn te gjith qifte keto keshilla

celsi esht qe te dy duhet ti bejn kto…jo njeri
cohesh ne mengjes ti e ai te thot " me ke ber vap gjith naten :@…heres tj rri ne an te krevatit "
he te behet ta ndjekesh kte —>

Fillojeni diten gjithnje me nje puthje…

:mad: fillon sherri qe ne mengjes

hahaha labe :stuck_out_tongue: e ver8 :stuck_out_tongue:

Flm per keshillat, por sikur te ishin te gjithe ashtu sdo te kishte me femra free :stuck_out_tongue:

do kish o do kish…ne kte bot ka me shum femra se meshkuj , fatkeqsisht :@

Si shum e ke zgjatur listen

…Ti labe me Junin fle :stuck_out_tongue: . …Kshu te thot Juni ne mengjes :stuck_out_tongue: :hahaha:

[QUOTEmeso qe te kerkosh ndjese …

][/QUOTE]

kjo icik me ferra dreqja

mos e hiq kurre unazen e marteses nga gishti …

eeeee…duhet hequr ndonjehere se… :wink: per ta pastruar ore mos e merni per gje tjeter ju hahah

perkedhelni shpinen e njeri-tjetrit …

Po kjo cne…shpinen???

dergojini lule per diten e Shen Valentinit dhe per pervjetorin e marteses …

kjo po …kjo me intereson :wink:

:o bela , ca i ke kto postime…fshiji aman , se mos i lexon e dashura e junit…e ku te mbytemi pastaj :|…:stuck_out_tongue:

…Me lejo te korigjoj . .~E dashura ** :tongue:

Ti respektoje te gjitha keto do ishte teper martes e merzitshme :expressionless: