Pele: Messi si unë? Duhet të shënojë 1 mijë gola!

Pele nuk e pranon lehtë t’ia rrëmbejnë vendin e “mbretit” në historinë e futbollit botëror edhe pse një yll i ri po ia rrezikon trashëgiminë.
Pak javë më pare ai deklaroi se Messi nuk do jetë lojtari më i mirë i botërorit dhe tashmë thekson se “Pleshti” për të hyrë në histori duhet të shënojë 1 mijë gola.
“Kërkojnë përherë të krahasojnë dikë me mua por unë u them miqve të mij argjentinas se fillimisht duhet të zgjedhin se kush është lojtari më i mirë i vendit të tyre dhe pastaj duhet të shënojë 1 mijë gola ashtu sic bëra unë”, thotë Pele në një intervistë dhënë për “Daily Mail”.

Messi eshte me te vertet nje lojtar fantastik. Uroj ti shenoje :slight_smile: to golat!

I pabesueshëm esht shum i mir gjen hapsir mjaft bukur dhe i varet lojtarët në mënyr të bukur