Pele: Ronaldo më kujton George Bestin

Legjenda braziliane Pele e ka lavdëruar superyllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke e krahasuar me legjendën e ndjerë të Manchester Unitedit, George Best.“Cristiano më kujton aq shumë lojtarin për të cilin gjithmonë kam thënë se ishte i shkëlqyeshëm- George Best”.
“Ai (Ronaldo) është lojtari që i ngjan më së shumti Bestit kur ishte në kulmin e karrierës së tij- duke u bazuar në mënyrën si vrapon me topin në shpejtësi, lojën edhe në anën e majtë edhe në të djathtë, si dhe ka shumë teknikë”.

“Më pëlqen ta shikoj Ronaldon, ai është një lojtar me talent të jashtëzakonshëm”, ka thënë Pele për “Sunday Mirror”.

edhe se ka keq ashtu eshte

me te vertet jan sh te ngjashem edhe si karakteristika edhe si mendje, shpresoj mos te behet dhe ky vartes alkoli si best se pastaj do dali qe esht kloni i besti

ndonje gote ta ktheje me paris hillton por te kete kujdes.

Sbresoj se edhe ky do behet vartes i alkolit…