Perkufizimi i Dashuris !!

Disa arsye pse djemte pelqejne femrat:

 • Menyra si atyre ju vjen cdo here era e mire edhe nese eshte vetem nga shamponi.

 • Menyra se si koka e tyre cdo here gjejne vendin e pershtashem ne supet tona.

 • Sa te bukura duken kur flene.

 • Lehtesia e pershtatjes se tyre ne krahet tona.

 • Menyra se si puthin, dhe pas kesaj puthje cdo gje ne bote te duket ne rregull.

 • Sa te bukura jane kur hane.

 • Menyra se si ju duhet me ore te tera te pregaditen per te dalur, por ne fund, ja vlen e gjithe ajo pritje…

 • Sepse jane gjithmone te nxehta, eshte kur eshte minus 30 jasht.

 • Menyra se si duken, pavaresisht se cfare kane veshur.

 • Menyra se si gjuajne per komplimente, edhe pse te dy e dini qe ti mendon qe ajo eshte gjeja me e bukur ne bote.

 • Sa te bukura jane kur argumentohen…

 • Menyra se si cdo here duart e saj pershtaten ne tuat.

 • Menyra se si qeshin…

 • Menyra se ti ndjehesh kur sheh emrin e saj ne spiunin e telefonit tend, pak kohe mbasi keni pasur nje argumentim te forte.

 • Menyra se si thote “Mjaft u kacafytem” edhe pse ti shume mire e di qe pas nje ore…

 • Menyra se si te puthen kur ti i ben dicka te mire

 • Menyra se si te puthen kur ti i thua “Te Dua”

 • Ne fakt… menyra se si puthin…

 • Menyra se si mbeshteten ne krahet e tua kur qajne.

 • Menyra se si ju kerkojne falje kur qajne per dicka te kote.

 • Menyra se si te bien dhe presin qe ty te te dhemb.

 • Menyra se si te kerkojne falje kur ti vertet te dhemb. (edhe nese ne ti pranon)

 • Menyra se si te thone “Me mungon” .

 • Menyra se si e ndjen mungesen e tyre.

Disa arsye pse femrat pelqejne meshkujt:

Menyra se si ai perdor kolonjen tende te preferuar ( e cila eshte ajo qe ti ja ke ble per ditelindje).
Menyra se si ai te sheh ne sy dhe ti do qe te vdesesh ne ate moment ne ate vend aty.
Menyra se si rastesisht i ven duart e tij perreth teje
Menyra se si te puth lotet…
Menyra se si ai nevrikoset se s’mund te zgjidh problemin tend
Menyra se si ai zhduket para shokeve per ty edhe pse te dy e dini qe ti do t’a duash edhe po te mos kishte ikur.
Menyra se si syte e tij shkelqejne nga rezultati i pritjes 3 oreshe qe te duhej ty per te pregaditur per takimin.
Menyra se si ai cdo here di cfare te thote qe te te bej te skuqesh.
Menyra se si disa here mendon qe e din t’a thote gjene me te mire per te te be ty te ndjehesh me mire, edhe pse t’i ne fakt mendon qe ishte gjeja me e keqe qe mund t’a thonte.
Menyra se si te mban afer kur ti ndjen te ftohte.
Menyra se si te shikon kur ti je e merzitur me te, dhe e ben merzitine tende te shkrihet komplet.
Menyra se si cdo here qeshin kur jeni sebashku.
Menyra se si te lejon t’a fitosh cdo loje qe luani bashke.
… dhe kur jua beni me dije, bejne sikur s’te degjojne.
Menyra se si qeshin me ty,
Menyra se si ndjehesh kur te telefonon dhe te kerkon falje per kacafytjen qe kishit.
Menyra se si te thote “ Te Dua”.
Menyra se si te thote “ Te Dua” para shokeve te tij.
Menyra se si te preken dhe mban, sikur ka frike se mos te thyej.
Menyra se si te puthen.
Menyra se si i hapen krahet per ty kur je duke qarre.
Menyra se si asnjehere se pranon qe ti e ke lenduar.
Menyra se si mundohet te mos qaje kur eshte frikesuar se most e humbe.
Menyra se si te thote “Po me mungon”, edhe pse e urren shume qe ta pranoje.
Menyra se si te mungon cdo gje ne lidhje me te, kur ai eshte larg.
Menyra se si ai i mban ment castet tuaja speciale, kur mendon qe ai dueht t’i kete harruar.
Menyra se si ju kerkon falje kur vertet i ka harruar.
Menyra se si komfortojne kur ti ke pasur nje dite te keqe.
Menyra se si ti s’te pritet te shkosh ne shtepi e t’i tregosh per diten qe ke kaluar.
Menyra se si te shkruan letra dashurie, edhe pse mendon qe jane palidhje.
Menyra se si disa here me mire ri me ty se sa me shoqerine.
Menyra se si ti deshiron t’a perqfosh, edhe pse jo cdo here jane te embel.

Disa arsye pse femrat pelqejne meshkujt:

Menyra se si ai perdor kolonjen tende te preferuar ( e cila eshte ajo qe ti ja ke ble per ditelindje).
Menyra se si ai te sheh ne sy dhe ti do qe te vdesesh ne ate moment ne ate vend aty.
Menyra se si rastesisht i ven duart e tij perreth teje
Menyra se si te puth lotet…
Menyra se si ai nevrikoset se s’mund te zgjidh problemin tend
Menyra se si ai zhduket para shokeve per ty edhe pse te dy e dini qe ti do t’a duash edhe po te mos kishte ikur.
Menyra se si syte e tij shkelqejne nga rezultati i pritjes 3 oreshe qe te duhej ty per te pregaditur per takimin.
Menyra se si ai cdo here di cfare te thote qe te te bej te skuqesh.
Menyra se si disa here mendon qe e din t’a thote gjene me te mire per te te be ty te ndjehesh me mire, edhe pse t’i ne fakt mendon qe ishte gjeja me e keqe qe mund t’a thonte.
Menyra se si te mban afer kur ti ndjen te ftohte.
Menyra se si te shikon kur ti je e merzitur me te, dhe e ben merzitine tende te shkrihet komplet.
Menyra se si cdo here qeshin kur jeni sebashku.
Menyra se si te lejon t’a fitosh cdo loje qe luani bashke.
… dhe kur jua beni me dije, bejne sikur s’te degjojne.
Menyra se si qeshin me ty,
Menyra se si ndjehesh kur te telefonon dhe te kerkon falje per kacafytjen qe kishit.
Menyra se si te thote “ Te Dua”.
Menyra se si te thote “ Te Dua” para shokeve te tij.
Menyra se si te preken dhe mban, sikur ka frike se mos te thyej.
Menyra se si te puthen.
Menyra se si i hapen krahet per ty kur je duke qarre.
Menyra se si asnjehere se pranon qe ti e ke lenduar.
Menyra se si mundohet te mos qaje kur eshte frikesuar se most e humbe.
Menyra se si te thote “Po me mungon”, edhe pse e urren shume qe ta pranoje.
Menyra se si te mungon cdo gje ne lidhje me te, kur ai eshte larg.
Menyra se si ai i mban ment castet tuaja speciale, kur mendon qe ai dueht t’i kete harruar.
Menyra se si ju kerkon falje kur vertet i ka harruar.
Menyra se si komfortojne kur ti ke pasur nje dite te keqe.
Menyra se si ti s’te pritet te shkosh ne shtepi e t’i tregosh per diten qe ke kaluar.
Menyra se si te shkruan letra dashurie, edhe pse mendon qe jane palidhje.
Menyra se si disa here me mire ri me ty se sa me shoqerine.
Menyra se si ti deshiron t’a perqfosh, edhe pse jo cdo here jane te embel.

Arsyet qe nje femer e do nje mashkull nuk njihen…nuk dihen…e as nuk perkufizohen…vetem ndihen…dhe menyra me e bukur eshte fakti…se ai te jep nje arsye per te hapur syt c’do dite…per tu zgjuar!..ka arsye me te madhe?..nuk ka!..