Po shkoj në shtrat....

Gruaja dhe burri ishin duke parë televizor kur ajo thotë :Jam e lodhur , është vonë , mendoj të shkoj në shtrat .
Shkon në kuzhinë dhe filloi të pregatisë paninet për të nesërmen . Sistemoi tasat për mëngjesin , nxori mishin nga ngrirja për drekën e nesërme , kontrolloi qesen e drithrave , mbushi enën e sheqerit , vendosi lugët dhe gotat në tavolinë për mëngjesin e nesërm .
Më pas hapi rrobat e lagura në tharëse , dhe vuri ndërresat e palara në lavatriçe , hekurosi një këmishë , qepi një komçë ,rregulloi lodrat që fëmijët kishin lënë mbi tavolinë ,vuri telefonin në karikim ,vuri zilen për të nesërmen ,lau enët e mbrëmjes .
Ndërsa po shkonte te drejt dhomës së gjumit , ndaloi afër tavolinës së shkrimit , për të firmosur një provim ,numëron lekët që i duheshin për të nesërmen ,merr një bllok poshtë karriges dhe shënon aty tre gjërat më të rëndësishme për të bërë . I shkruan mikes së saj një kartolinë , dhe e vë tek gjërat e saj .
Shkon në banjë , lan fytyrën , dhëmbët , lyhet me kremin anti rrudhë , lan duart , kontrollon thonjtë dhe vë në vendin e vet peshqirin .
Mendova se ishe në gjumë - i thotë i shoqi .
Po shkoj - i përgjigjet ajo .
Hedh pak ujë në tasin e qenit , nxjerr jashtë macen , mbyll portën dhe ndez dritën jashtë .
Hedh një sy në dhomën e fëmijëve , ngre një bluzë të hedhur përtokë , heq çorapet dhe i hedh në kosh ,dhe bisedon me njërin nga fëmijët që akoma është zgjuar .
Më në fund në dhomën e saj .
Nxjerr nga dollapi rrobat dhe sandalet për të nesërmen , vesh rrobat e gjumit ,kontrollon edhe njëherë zilen e mëngjesit dhe më në fund në shtrat .
Në të njëjtin moment burri fik televizorin dhe thotë : Gati për gjumë !
Shkon në banjë , urinon , dhe duke parë veten e tij në pasqyrë thotë : Dreqin , kush rruhet nesër …dhe pa asnjë mendim tjetër shkon të flerë .

Asgjë e çuditshme , ju duket kështu ???
Tani pyesni : Përse gratë jetojnë më gjatë ?
Sepse janë krijuar për gjëra afatgjata ( dhe nuk mund të vdesin sepse kanë shumë gjëra për të bërë më parë )

po normale qe femrat jane me te kujdes`shme se ne, ndersa sa i perket pyetjes tende, ato jetojne me gjate sepse nuk jane te martuara me femra :stuck_out_tongue:

lol :smiley:

hahahahahaha , e lexova diku para ca kohesh kte shprehjen …hahahaahaha…na marshi te keqen na marshi.
epo martohuni me meshkuj ather …qe te jetoni me shum :stuck_out_tongue:

hahahhaa :stuck_out_tongue: se lejon Kanuni ashtu :stuck_out_tongue: lool :smiley:

eepooo ankohuni po deshet :@

mire kjo na qenka femer e mire po ka disa lloje qe oj nene oj nene ,ka disa qe thone qe po shkoj ne krevat po se kush krevat nuk dihet :stuck_out_tongue:

ali…mos lexo vetem titujt e temve :tongue: