Po ty..........

Po ty…???
Te ka ndodhur ndonjehere qe te te mungoje nje njeri i panjohur?
Qe vetem ne pak dite njohjeje te te behet njeriu qe i kushton cdo veprim tendin?
Te ka ndodhur ndonjehere qe vetem ne pak dite njohjeje te te mungoje gjithcka qe nuk e ke patur kurre nga ai njeri?
Te ka ndodhur ndonjehere qe cdo fjale qe ai njeri thote te te godasi thelle ne zemer?
Te ka ndodhur ndonjehere qe ai njeri i panjohur te te kthehet ne gjithcka?
Ajri qe thith te mbaje emrin e tij/saj.
Te jete protagonisti/tja kryesore ne endrrat e tua.
Te te marr malli per ate qe nuk e ke patur kurre.
Te jesh vetem, dhe te mos ndihesh ashtu.
Vetem e vetem se je duke menduar per ate.
Te ka ndodhur ndonjehere qe te mendosh cdo detaj per takimin e pare?
Te te marre malli per embelsine e atyre buzeve qe nuk ke puthur asnjehere?
Te ndjesh nevojen e atij perqafimi qe nuk e ke patur asnjehere?
Te qeshesh me veten kur mendon per shtrengimin e duarve te tua me te tijat?
Te friksohesh, kur mendon se nuk do takoheni kurre?
Te merzitesh kur mendon se mund te jete dikush tjeter ne vendin tend?
Me thuaj
Te ka ndodhur ndonjehere, qe dikush i panjohur te te kthehet ne njeriun me te shtrenjte, portretin e tij/saj ta gjesh tek te gjithe kalimtaret por prap ta kerkosh si e cmendur ne cdo sekonde.
Ta kesh te nevojshme nje ‘ckemi?’ nga ajo/ai.
Te besh gjithcka vetem e vetem qe ajo/ai te kuptoje sadopak qe eshte shume e rendesishme per ty?Me thuaj, ty te ka ndodhur ndonjehere??? SE UNE JETOJ ME KETO KUJTIME DHE DO JET GJITHMON NE ZEMER!!!

shum e bukur, dhe me preku shum :oops: … erinda i ke ti ca shkrime qe… ti mbush synat pa as1 borxh :stuck_out_tongue: (haha, them “disa” per shaka, se ti te gjitha i ke ashtu :D)

Komplimente, ver8 shum shkrim i bukur :slight_smile:

Faleminderit :slight_smile:

…e bukur tema…urime erinda…por mendoj si hapse e temes te thuash dicka si erinda…po ty?

Faleminderit :slight_smile:

hahahahhahaha

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet. Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
Nuk po te shkruaj per te t’thene se te dua shume, jo as per te t’thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Lumturi…sa kohe kaloi per te te njohur ty
Dashuri…sa her u rrezova deri sa te gjeta ty…
Sa do qe te shkruaj kto qe i ndjej smundem ti pershkruaj…
Sa do qe te mundohem te behem kurse ska ndodhur…ja esht duke u realizuar…
Sa here qe mundohem ato sy mos i shikoj te pretendoj se je humbur…nuk mundem me magjepsojne…Erdhe si nje ere e leht me more shpirtin…Si lindja e diellit me more shqisat…sa her qe ti mbyll syt te me dalesh perpara…me nje prekje me bere te fluturoj…me nje puthje me bere te helmohem…Helmi Im I Dashur…me mungon afersia jote qe me genjen sa her qe te shoh…Helmi im i Embel….

Më thanë që për ta bërë të dashurohej duhej ta bëja të qeshte, por sa herë ai qeshte dashurohesha unë me të…”

…thua eshte e vertet kjo …???

100% Stuajrt :stuck_out_tongue:

lol, shaka :smiley:

Cfare doni ne spazion time eeeeeeeeee?..:mrgreen:

e mbeshtes mendimin e Iceman,eshte 100% e vertet!..

Dhimbjen shtrydh te lotet,
me lotet shuaj mallin,
jetoj pa jete sekonden
dhe oret zvarre me marrin.
Buzeqesh si kuturu
dhe vete s’di perse,
ndoshta te ngrohe zemren,
te rrah se po me le.
Mos me pyesni se si jam,
fjala forcen nuk e ka e tregoi
vec si ne perralle brenda meje shpirti c’mban.
Jam larg ne dhe te huaj
e c’veshur nga c’do gezim,
ditet shtyne njera tjetren
thelle me zhysin ne trishtim.

Ahh kta romantiket :stuck_out_tongue:

pse cfare ke me romentiket zotrote,:mrgreen: ke ndonje gje kunder,hahahhaha

hahahahaha po ja nuk jeni dhe romantika sa shiheni :stuck_out_tongue: kot te te pyes ty moj vajze e dashur mos te gënjen gje syri ë? xD

ouuuuuuuuuuu :o pse nuk te dukem romantike :o…jam me shume nga c’duhet ne fakt,pse cfare mendove ti?..behem romantike me raste festash
per 14 shkurtin psh…per vitin e ri,per…se di kur ka qene hera e fundit,hahahahhahahaha

ee ashtu :stuck_out_tongue: hahahahahahaha

Ore me qe ra fjala :stuck_out_tongue: mos rastesisht bere nje kontroll andej nga profili im ti? :mrgreen:…

jo me… s’me beson?

joooooooooo nuk te besoj,fare madje,pranoje vete,qe ishe duke vizituar profilin tim? :stuck_out_tongue: