Poezi humoristike

Ty po të drejtohem, vajzë moj syzezë
më do a smë do, kjo është hipotezë
Pamja jote e ëmbël, posi teoremë
kur te shoh përpara, sikur zgjidh problemë
Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i hollë posi ypsilon
Supet delikate, pika inflenksioni
qafa si cilindër, koka si trung koni
hunda si segment, posi reze dritë
veshët simetrikë balli si orbitë
Buzët si elips, mjekra si kupolë
sytë si dy vatra, vetull parabolë
Ç’mi ke ndarë aq bukur flokët si spirale
oj tu thaftë dora si me simetrale
rreze rrezatojnë syt e tu te qeta
njëri rreze alfa, tjetri rreze beta
për ty psheretimat qe dalin rethorë
hapen vale-vale si rathe bashkqendrorë
unë e ti një thyes lidhur ne nje bosht
ti numërusi sipër, unë emërusi poshtë
po s’të bëra jetën diell si pranvera
ç’vite me janë taksur mi shumezofte zerua
dashurise për ty mos ti shuhet vapa
cdo fjalë që të thuash do ta fus ne kllapa
dhe oh si do rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike
bukuria jote bukuri limit
mi shperndau mendë gjer në infinit.
me trete formule, me shkrive te gjallë
si nje copëz akull ne plus njeqind shkallë
folmë shpirti im, shpirt në maximum
se pa ty skam gjume as në minimum.

:lol: :lol: :lol:

hahaha sa e forte kjo :slight_smile: :akullore:

S’paska qen fort budalla ky Pitagora! :lol: :lol: :lol: :lol:

O sa e forte kjo :lol:

Do ta printoj tua lexoje shoqerise kur te mblidhemi :duartrokas:

Martesa

Na ishte nje vajze e bukur
Tundej shkundej per tu dukur
Ne dy ore nje fustan nderronte
Hiqe vish se nuk i shkonte

Nje here nuk gjeti rehat
Duke pyetur te gjitha grate
Si ja beni ju me thoni
Kur nje burre ju e doni ??

Ngadale vajze mos u nxito
Eshte shpejt per ato
Qe tani te ka shkuar mendja
Si e urte por i paske brenda

Jam e rritur vajze ne kohe
Kush nga djemte nuk me do
Per njeri sdua ta di fare
Se jam vajze lozonjare

Gjithe lagja me ka zili
Se jam vajze e ne rini
Nuk ju pyeta per te merzitur
Se jam ne kohe e vajze e rritur

Gjithe djemte me gjurmojne
Nga shkoje une me survejojne
Dhe ne enderr ju shfaqem une
A ju prish gje, juve pune ?

Ju gra te gjitha llafazane
S’ju gjykova per ato fustane
Qe mi mbani si citjane
Dhe su shkojne hic fare

Une ju pyeta per eksperience
Jo per moshe dhe per tu ngec
Ne qofte se doni ta dini
Me mua pune fare s’kini

Jeten time une e njoh mire
S’kam censura jam e lire
Se kjo kohe qe ne jetojme
Nuk ja vlene te pergojojme

Kur papritur nuk zgjati shume
E vertete jo enderr ne gjume
Vajza shpejt na u dashurua
Nga nje djale qe u pengua

Shpejt fejesa u mor vesh
Shohim dhendrrin me peshqesh
Na kishte sjell plote nje makine
Dhe me njerez nje duzine

Filloi kenga dhe filloi vallja
Fjale shume kish Ggjithe mehalla
Jo per naten qe me zhurme kaloje
Por per vajzen , djemve u shpetoje

Pas nje viti dhe dasma u be
Zhurme fjale s’u degjua me
Vajza shkoje ne fat te vet
Jane ndodhi qe ndodhin vertet

Prandaj fjale s’duhet leshuar
S’duhet folur pa u menduar
Seicili ka problemin e vet
Per fatin e tij nuk te pyet

Keshtu ishte dhe historia
Me te mira dhe te keqija
Po nje te vertete brenda e ka
Qofte per burra dhe per gra

Eshte mbremje ,
bufi me veshtron,
hena me buzeqesh,
yjet me flasin,
rete krijojne lloj lloj figurash ,
Ah njerez duhet te mos pi me marijuane!!!

Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka rene n’dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s’duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t’ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy

Trotuari im ty te njoh cdo pllake
di numrin e tyre dhe se sa je i gjate,
eci siper teje dhe pres pa pushim:
Kush do ndaloje sot per nje “bisedim”?
Takat po me lodhin, peisazhi s’ndryshon:
e kuqe, portokalli, jeshile ,
makinat vijne e shkojn’.
Nuk shtyhet keshtu, jeta s’ka kuptim!
Do futem ne klub mos gjej ndonje trim !!!

[b]Me zgjove nga realiteti.
Pamja jote prej “kaloresi”
fisnikeria, shpejtesia
me joshen tej mase.

Prapa qelqeve te makines
te pashe dikur
dhe,
Kur syte e mi u ndeshen me te tute
ndjeva disa shkrepetima
te cilat nuk u moren vesh nga erdhen
nga realiteti, apo endrrat e mia.

Ishte thirrja, uturima per aventure!
Vetem une, ti, Red Bulli dhe ajri.

Ate dite kuptova qellimin e jetes sime
ishe ti.
Dhe te premtoj, ketu,
ne shesh te burrave
qe do te te kem
dhe do te me kesh
nje dite!!![/b]

[b]Prej hotmailit kur ti leshova syt
kur te pash paswordin ne fyt
thash u mbyt kuku per mua
shpejt windowsin e kam startuar

ja po cel messengeri me shum deshire
per me gjete nje vajze te mire
kam vendosur edhe pike
u njoftova me nje cike

tung i thash c’ka po ban
une jam baca shaban
tung me tha me dashuri
une jam dada selvi

une e vese per dashuri
kam deshir me i pas pese femi
ajo me tha o babalok largohu
se ta futa blok

ok i tash nuk te lus
po ta futi ni virus
nuk eshte gajle tha per mu
kam adres edhe ne yahoo[/b]

Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua
:smiley:

Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e embel,
Vdeksha une per ty,
Faqet e tua si pjeshke,
Vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ajo shoqja jote dje,
Krah per krahu me ty
Vdeksh ti ishallla.
Vdekshi qe te dy…!!!

[b]Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh’
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
“Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua.”

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t’me cojne
Ne Tiran te Luli.

S’lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar [/b] :ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva:

Jemi bo me gjysem truri…
Virusi i Fcb-ukut na zuri …
Me brek pa brek…
Vrap ne fc-book…
Lam lesht harroj me honger dhe buk…
… … Deri n’ore t’vona ne chat…
Nga 1 dashnor/e ne sahat…
Shpirt , zemer e jeta ime …
700 rrena e 100 premtime…
Te nesermen po i njejti muhabet…
Nga fillimi gjonat krejt…
Njohje te reja e goca hot…
Kulmi i kulmit mor i diot…
Eshte djale e hiqet si femer …
U cave tu i thone shpirt e zemer…
Tavani n’koke me rob shpie …
I ka ik petlla ksaj rinie…
Jemi bo si perralla delja dhe ujku …
Ksaj i thone dashni Faceb-uku…

Faqet e tua si pjeshke :lol:

hahhaahha :stuck_out_tongue: shum e bukur kjo :smiley:

yesssssssssssss hahahhahaha

Qenkeni talenta te gjithe!

Shkruani ndonje tjeter se ishin vertet argetuese :stuck_out_tongue:

One morning ne lendine
Mr wolf po ndiqte miss dhine
Run dhia like veriu
In front of her is mr Ariu
What’s the matter miss dhi
Mr wolf wants to **** me
If you want ket veglen time
Mr wolf can’t touch you any qime

Ti moj vajze prit nje minut,
mos kujto se jam hajdut,
vllan e kam skafist,
vet punoj xhepist,
kam nje vile me tre kate,
rreth e rrotull plot pallate,
un kam nje limuzin,
po skam lek ti hedh benxin,
qafsha ty jam djale i vetem,
ne mos besosh pyet vellan tjeter,
o zemer,o yll i botes,
kur te kujtoj ty,
harroj ti hedh bare dhe lopes,
un per ty thaj detet,
e shembe boten bej lemsh planetet,
un per ty shkaterroj orbiten,
per mbi te gjitha ta thaj piten,
un per ty bej gjithcka,
mbi te gjitha un bera shaka…:p…:p…:stuck_out_tongue: