Poezi ndarje te dhimbshme

Jetoj i harruar ne mes te ksaj bote,
valle a mos me mallkoi dashuria jote?

Jetoj i harruar pa jete pa shpres,
valle kush eshte fajtorja qe do vdes!

Jetoj i harruar, pa ty pa dashuri,
Jetoj pa aspak zemer se te humba ty.

Jetoj i harruar ne mesin e erresires.
Jetoj i harruar pa plotesimin e deshires.

Jetoj i harruar qe per mua ask…ush s’mendon,

Plaget qe kam ne zemer ska mjek qe mi sheron,

Je ti ajo qe une dua…Pa ty une jam Askush

Marre nga Facebook-u!

le se mir kesh pa e lexu! N’pik t’mengjesit me fillu diten me ket poezi… Mos vet!

Kur ikja larg,
drejt teje vija,
kur vija afër, ikja larg,
E ndoshta kjo ish dashuria,
e llahtarisur, kuturu,
për dreq me trembte largësia dhe afërsia gjithashtu!