Poezi

kur te hipen frymezimi eshte gje e keqe ske ci ben.:stuck_out_tongue: ja nje poezi per te gjithe ata qe i pelqejne.Made by me…natyrisht

  Si per dreq sot erdhe 

  dhe m'u ule ne mendime

  pse valle tjeter vend nuk gjete...???

  kur s'je me pjese e jetes sime.  Ma bere lemsh cdo mendim

  sdi cfare te bej tani

   harroje te thashe emrin tim,

  por ti kthehesh perseri.


  Lerme atehere te te puth syte,

  dhe te prek trupin tend,

  sa zgjat doren ti largohesh

  ik atehere se ketu ske vend.


 Mos me torturo te lutem,

 e di mire se c'bej per ty...

 ti embel puth buzen time

 e une shkrihem per ata dy sy.


 Do me lesh sonte te fle

 apo zgjuar te qendroj???...

 Bej dicka, ne djalle te veje

ti e di per ty jetoj...

shum e bukur (y) (:

shume flm.:slight_smile:

Shume e bukur vertet!..ne fakt i shkruan bukur se perdor rimen ti…ndersa une kur shkruaj vete,terhiqem pas poezive pa rim…i adhuroj

Bravo !

Shum e bukur Cate .Te ftoj te ndash edhe poezi te tjera me ne !! (y)

+1

ps. kush eshte ai me tia “kepusim” ate koken

shume flm te gjitheve!me gjithe qejf labe!:slight_smile:
po hajde gjeje pra!!!:stuck_out_tongue: i duhet dhene nje mesim i mire.:stuck_out_tongue:

   • Updated - - -

                        Kur vello e nates,qytetin mbuloi,
                        ne qerpikun tim nje lot sec qendroi.
                        Bera qe t'a ndalja,por ai s'ndaloi,
                        pas tij dhe nje tjeter ne faqe pushoi...
    
    
                        Dhe vetmia erdhi dhe ne shpirt m'u ndal,
                        zemren time zgjodhi si stacion te saj.
                        Dhe kujtimet u derdhen pa meshire mbi mua,...
                        po perse o o zot...faj eshte qe e dua...???
    
    
                        Dhe renkonte zemra si nje zog pa krahe,
                        qe qiellin kerkon,por ne kafaz ra.
                        Dhe lagte syte loti...ashtu...pa pushim...
                        Me fal i tha zemra:kam humbur dashurine!!!

ju t’Vlores qenkeni shkrimtar/e te gjith o vlla :stuck_out_tongue: haha, shaka (:

Kjo e fundit m’pelqej shum edhe pse menxi pi lexoj… :frowning:

hahahahaha…po c’te bejme…jemi rritur me arome deti ne prandaj.:p:P

pa koment…