Premier League, triumfojne Manchester e Chelsea

Premier League, triumfojne Manchester e Chelsea

Ne ndeshjet e kesaj jave te kampionatit anglez, Manchester United ka fituar me veshtiresi 1-0 ndaj ekipit te Bolton ne transferte. Gjithcka per djajte e kuq eshte zgjidhur ne minuten e ’90, ku Berbatov zhbllokoi rezultatin.

Fitore ka arritur edhe Chelsea, qe ka mundur ne shtepi 2-1 ekipin Stoke C. Djemte e Abramovic jane ndodhur ne dizavantazh dhe kane shpetuar ne minutat e fundit, fale golave te Belleti e Lampard.

Ne takimet e tjera jane arritur keto rezultate: Hull C.-Arsenal 1-3; Blackburn R.-Newcastle U. 3-0; Manchester C.-Wigan Athletic 1-0; Sunderland-Aston Villa 1-2 dhe West Bromwich A.-Middlesbrough 3-0.

:li1: