Presidenti i ardhshem i SHBA-se pritet te kete nje limuzine te re.


Presidenti i ardhshem i SHBA-se pritet te kete nje limuzine te re.

Chris Doane, nje fotograf i specializuar ne spiunimin e firmave te prodhimit te makinave, ka arritur te siguroje nje foto te makines se re, te realizuar nga Cadillac. Ajo eshte ende ne fazen e proves, sic e tregojne edhe mbulesat ne disa pjese te karrocerise.

Cadillac One, e superblinduar, do t’i rezistoje cdo sulmi, do te jete ne gjendje te mbrohet nga plumbat dhe granatat antitank, ndersa xhamat do te durojne cdo goditje me arme zjarri.

Perberja e pjeses qe mbulon makinen eshte sekrete, por ekspertet thone se ajo mund te perbehet nga celik, alumin, titan dhe qeramike. Nje aparat i sofistikuar lejon presidentin te komunikoje per ceshtjet e sigurise.

Qeka limuzin shum e bukur… :smiley:

kshu e kam edhe une nje indentike por e shita se harxhonte shume.

Shume e bukur qeka fantastike…

po skane para dhe nuke e bejene dote makinen te blinduare :ciao:

Kjo po qe qenka makine e kompletuar…:smiley:

Tamam si makina qe me beri dhurate gjyshi im kur festova 64 vjetorin.

Kesaj çfaredo mund ti thuet dhe makin jo :smiley: me te gjithe ato funksionet qe ka! Sherbimet brenda do i kete me te mire se ne shpin tone dhe me te sigurt nuk ka ku te vej!