Problem me gjetjen e Drajvera-ve

Mund dikush te mi gjej drajverat Multimedia Audio Controller dhe Ethernet Controller kete te fundit e kam gjet ama nuk asht 100% per pc-n time Pc-ja eshte DELL Optiplecs GX 280.Ju faliminderit

Po te kerkosh ne forum ke plot programe per te gjetur drjaverat ne menyre automatike,kerkoni pak se sju gjen gje,thjesht nje klim 2-3 sekondash eshte :),gjithsesi shkarko kete program dhe i gjen te gjithe drajverat ky,e ke profesional + serial.

https://hotfile.com/dl/70600038/b6e0b7a/Driver_Genius_Professional_www.lirenti.com.rar.html

Faliminderit Kliton por une e shkarkova nje tjeter ketu ne forum por nuk me kryti pune pikrisht per kta dy drivera qe me mbeten e te tjeret i gjet,per kete arsyje bera kerkes ok po e provoj edhe me kete Genius Professional

Ok ok,kerkoj ndjese,gjithsesi,provoje nje her kete ne qoftese nuk mbaron pune mos nguro te shkruash perseri.

Kalofsh mire.

a munet dikush me mi gjet driverat e ethernet controler