Problem me kompjuterin

Ckemi LIRENTI.com …Kam nje problem me computerin tim…Kur filloj te hap nje loje prsh : Call of Duty : Modern Warfare 2 , Need For Speed- Hp , Pro Evolution 2011…Me COD:MW2 sa e hap fillon dhe me behet ekrani i zi (blackscreen)…Dhe kur i bj shutdown,hapet por shkronjat mi jep te shpendara dhe jo te sakta…Keshtu me PES11 futem ne loje zgjedh lojtaret dhe me ngec perseri si tek COD:MW2…Po ashtu dhe tek NFS…Kam hedhur dhe Counter - Strike 1.6…Ate e mer shume mire ,pa ngecje dhe nuk me behet ekrani i zi (blackscreen)…FLM
Te dhenat e PC:
Rami:2GB
K.G:512mb
Procesorin:3.20 Ghz
Sistemi:32bit…

Besoj se karta grafike nuk i perballon dote keto lojra,na jep pak me shume te dhena rreth kartes grafike.

Karta grafike eshte 512 … NVIDIA GeForce 7600 :smiley:

Bej nje update driverat - sidomos atyre te videove.
Bej nje skanim me antivirus.

Kontrollo nese kerkesat minumume jane te pranueshme per ato lojra.

Gjithcka qendron tek Driverat e kartes bej nje update , ne forum gjenden shum programe te tilla qe mund ti besh automatikisht

shiqo parametrat ne support te asaj Lojes se me qfar performanca punon pastaj vjen ne pyetje krahasimi a i ke qato performanca ne kompjuter tendin. Nese prap ke probleme ktu jom te ndihmoj

Jo ore une COD e luaja spektakel dhe biles ne kualtiet te lart fare 1440x900!

shiko mos ke ndonje program ne background qe te “ha” shume Ram!