Problem me kompjuterin

GEZUAR vitin e  ri  dhe mbaresi   anemban botes  kudo qe jan shqiptaret , dhe ne veçanti djemt e informatikes.

sot kompjutri me pesoi shutdowun, ju tregoi si me poshte,

nje program nuk punote mire pasi i bera veprimet te gjitha ishte e pamundur te fshija , dhe u detyrova te hyja ne modalita provezorja, dhe arrita ta kançeloj dhe i bera restor start, pasi bera restor, me thoshte se nuk mund te besh restor se ke proble disk hard, me then te drejten nuk jam praktikuar shum ne anglisht ,

flm per mirkuptimin."

faleminderit djemve te informatikes , mos nguroni te na ndimoni , faleminderit per mirkuptimin, gjithsesi pproblemin qe kisha e zgjidha

Mund ta shkruash si e zgjidhe! Dikujt tjetër mund ti nevojitet!

si mund te spostoj ekranin e kompjuterit se ka luajt babi pa dashje e tani ekrani nuk del i plot del ne pjes e ekrain zi ne krahun e djathte

Imazhin e ekranit mund ta spostoni nga MENU e ekranit! Zakonisht gjendet anash, ose poshte tij.

si ta kthej kompjuterin ne gjendje para dy dite

kerko per System Restore ne menune Start!

Si fillim lind pyetja perse do ta kthesh kompjuterin ne gjendjen e meparshme? qe mos ti hapesh me shum problem vetes rreth kompjuterit duhet si fillim te shprehesh me sakte! pershembull: Me jane fshire disa dokumenta apo drivera dhe dua ti kthej, eshte shum e thjesht ta kthesh kompjuterin ne gjendjen e meparshme, por nese ti do te doje te ktheje dokumentat qe te jane fshire at’her nuk vlen kjo menyre kshu qe do te fshihen edhe ato qe ke futur kto 2 ditet e fundit. Nje pyetje e mire ka edhe nje shpjegim te mire. :slight_smile:

WEBCAMER, kam problem ne kompiuter jan instaluar 4 webcamera , por kam nje problem se nuk mundem ti kanceloje , dh e me thote errore , nuk arrije ti gjej dote , kam ber nderhyrje , disc C dhe D , dhe kam gjetur dy perj tyre webcamer capture dhe tjetra webcamer spliter , aktualisht jane fuksion ,por gjate thirrjes ne skype kure kamera hapet me del figura e kameras , qe dote thote qe nuk e shikoje veten time ndersa te tjeret uni shikoje dhe i degjoje , por ata nuk me shikojne por me degjone , jam munduar ti fshije por eshte e pa mundur ,
me egzistoine dhe dy te tjera webcam wsbcompositivo (ultra fiat keyboart dh webcam usb compositivo webcam scb 355n,
si i behet ti fshije ,
jeni te lutur te jepeni mendimin tuaj ,

Shiko tani ti vllai im se na qenke edhe me “Anonymous” Fike kompjuterin shkeputi te gjitha kamerat dhe ndize prap, hyr ne control panel “add or remove programs” dhe fshij nje e nga nje, nese nuk te fshihen at’her shkarko Revo Uninstaller ne kete link https://9d4da85dff3fdd198886-459beec849893df302ec58f8a71b3ad1.r61.cf1.rackcdn.com/RevoUninProSetup.exe dhe do te ndihmoj shum per ti bere remove. Me pas bej restart kompjuterit dhe fut perseri kameran qe do te mbash per perdorim dhe nese ne skype perseri nuk ben at’her futu tek tools>options>video settings aty zgjidhe emrin e kameras. besoj me kuptove :slight_smile:

   • Updated - - -

Mire do te ishte te hapje nje teme ne vete per kete me titullin “Problem me Webcamer”

shoku flm per ndimen ,
ky program me ka ndimuar shum , dhe eshte fuxional ,
por nje gje nuk kuptoje , masi i kancelova keto kamera , dhe instalova nje kamer tjeter i bera restart , por per cudi ne skype egzistojne akoma kamerat qe ishin instaluar me pare , e kancelova skype dhe e instalova perseri , dhe perseri kamerat egzistojne ,
si i behet ne kete raste,

faleminderit djemve te informatikes , problemi qe kisha e kam zgjidhur ,
ndikma e juaj eshte shum e vleshme ,

Nuk ka pse… je i mirepritur … :slight_smile: