Probleme me Kompjuterin??!

Per çdo lloj problemi, per çdo lloj shpjegimi qe mund te keni ne lidhje me kompjuterat, do te mundohemi tu japim pergjigje ne nje kohe teper te shkurter!

Ju mjafton te shkruani dhe do te jemi gati te shqyrtojme problemin tuaj ne lidhje me teknologjine!

Pra drejtoni pyetjet tuaj per çfare do lloj problemi qe keni me kompjuterin.

Pershendetje,ok e kam ni problem me disa pc,i kan pas te gith dep frezat edhe po mandej po me qaktivizohen domethen nuk po ma kthejn pc ne menyren e meparshme

Problemet qe mund te shkaktojne mos funksionimin e DeepFreeze.

Sigurohuni qe ne kompjuterin tuaj Deep Freeze te jete instaluar korrektesisht.
Sigurohuni qe keni vendosur nje nr serial te vlefshem.
Siguroguni qe Deep Freeze te jete konfiguruar siç duhet.
Sigurohuni qe nuk keni ndonje program te ngjashem duke krijuar konflikt.

Gjithe te mirat

pershendetje.
kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
ndonje virus :x sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit

munet me i pas fejet antivirusi nes munesh mem tregu cilin antivirus e ki ?

antivirusi quhet ESET

nese nuk priton provo me ndrru merre kasperin

ok do ta shkarkoj kasperin dhe do te postoj se si po me shkon pc. faleminderit

A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.

A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.[/quote]

edeh mu um kan tregu qeshtut po ska pas nej efekt po vetem pasi qe e kom ndrru antivirusin osht mir

PERSHENDETJE… KAM NJE PROBLEM ME PC SA HERE QE JAP SATRT INTERNET EXPLORER 7 ME HAPET AUTOMATIKISHT NJE FAQE TJETER E INERNET EXPLORER PUBLICITET :bam: NUK DI SE CFAR TI BEJ JU LUTEM ME NDHMONI… FALEMINDERIT…

Skanojeni kompjuterin me nje Spyware

provo me ndrru faqen-web startuse

i kam provuar disa antipyare por nuk kam pasur resultate :ko: , te fundit kisha (antispyare terminator ) por asnje permirsim eshte perseri si ishte :bam: … faleminderit…

i kam provuar disa antipyare por nuk kam pasur resultate :ko: , te fundit kisha (antispyare terminator ) por asnje permirsim eshte perseri si ishte :bam: … faleminderit…[/quote]

shko ne properties te IE dhe ndoshta ja ben disable asaj ditareje, kjo dueht te kete ardhur e konfiguruar se bashku me IE pra besoj qe mundesh ta ndalesh aty ne properties edhe spe nuk eperdori IE 7.

merre mozilla firefox 3 une e perdori versionin shqip eshte shume imire

e gjen ne www.mozilla.com

Une kam probleme me visten.

Nuk mund ti instaloj programet…

Cdua te bej? Ti bej “Run as Admistrator” apo ti bej Of UAC (User account control)?

Ka mendim tjeter?!

A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.[/quote]

edeh mu um kan tregu qeshtut po ska pas nej efekt po vetem pasi qe e kom ndrru antivirusin osht mir[/quote]

Ke probleme me RAM-et. Mundohu ti heqesh, pastroji, nderroji mbase edhe vendet dhe provoje perseri!

Ose Ke probleme me WINDOWsin, jepi mbase nje Repair!

faleminderit por kete problem thuajse e kam zgjidhur me nje formatim.
nje pjese ishte dhe kjo qe kur kisha fishen e internetit lan te lidhir me pc kjo me bllokohej
kurse kur punoja pa fishe nuk kishte fare problem. e cova ne servis dhe ata me thane ka probleme ne bord
dhe e vetmja zgjithje ishte lidhje lani me dalje usb.

Ose te ekzekutosh çdo program si administrator.

Ja proçedura:

[b]Pershendetje,
kam marre nje virus Trojan dhe nuk e heq dot, ky virus me hap faqet publicitare dhe me ngadaleson linjen e internetit dhe shpejtesine e PC-se. Antivirusi AVG nuk e gjen dot kete virus ndersa Nortoni e gjen por nuk e heq dot. Kam provuar dhe spyware por dhe ai pa rezultat.

Di qe po ti besh ripristino totale PC hiqet por kam materiale dhe programe te instaluara qe mund ti humbas po veprova ne te tille menyre.
Me ndihmoni dot duke me thene si duhet te veproj ju lutem?
Faleminderit [/b]