Program per Matematik, shume i mire.

Ky program sherben me se shumti per Problemet e matematikes te cilat disa prej detyrave shum veshtir mund ti zgjedhim, kurse Programi na mundeson qe shum let te zgjedhim nje problem sado te veshtir, me shembuj edhe na tregon metoden e zgjidhjes. Permban edhe mesimin ne flash se si te perdoret pregrami nese nuk dini si ta perdorni programin.

Shkarko: Microsoft Mathematics 4.0

Ky program eshte shume i mire. E kam perdor para shume kohesh.

plus zgjidhjeve te ekuacioneve te ndryshem eshte dhe makine llogaritese shkencore.

ja keshilloj profesoreve te matematikes

mu plako nuk me ka hy ne tru matemetika kur ka qen 1+1=2 e jo me me gjithkto lloj ekuacionesh :lol: :lol:

I UNE DO E ZGJIDH KETE EKUACIONIN, POR JO TANI SE DO IKI :arrow:

kur te vish mos merr kopje me vete :lol:

Une keto te matematikes i thek! I thy ne mes! :wink:

E kam marr ket program po spom ban nejse e kam marr per vlla se vet i kam kry matematikat :lol: po nga nje her mos me kan ne shpi mos me dit me zgjidh i kish marr prej programit pse nuk eshte ka ban une e kam shkarku ne rregull krejt tungi klm.

po ka dal dhe nje version i ri :slight_smile: nqs merresh me matematik eshte klas fare

https://wiki.lyx.org/uploads/LyX/Screencasts/First_Document.swf

LyX eshte tekst editor ku paresore jane formulat e matematikes dhe sintaksat e shkencave.

Shkarko per Vista & XP

Shkarko per Mac

Gjithashtu i disponueshem dhe per Linux.

Te bukra keto programet per matematik,mbase do na sherbejne per naj ekuacion te pazgjidhshem,flm

Shyqyr qe me gjetet nje program te tille se lash lesht duke i zgjidh vete ekuacionet dhe prap nuk i zgjidh dot e tmerrshme shpresoj qe keto programe te me ndijmojne!!!

Flm shume per kete shume shume flm…:D:D:P:)

do ta shkarkoj,ishalla nuk ka shum mb

ata qe duan me te vertete te mesojne matematike nuk besoj se kane nevoje per keto programe, megjithate faleminderit qe e keni publikuar…

program i mir a ma e kum instalu e krejt po spo di se ku muj me e hap po shkoj kshtu >>>>
START>>all programs>>>Microsoft Math 2007>>> edh nuk po qet kurgju veq uinstall edhe qe vyn me e pas mikrosoft ofis te instalun e kam

Faleminderit per kete postim shume i vlefshem

So mund ta shkarojke ket program

ju falemnderit

program tejet praktik ama per njohsit e rregullave matematikore.

me falni por si mund ta shkarkoj kete program