Programe në Gjuhën Shqipe

Se shpejti do te postojme nje liste me programet te cilat jane te disponueshem ne gjuhen Shqip.

Fillojme me Firefox 3:
Mund ta shkarkoni nga kjo teme: https://www.lirenti.com/showthread.php?t=2723

WinRar ne gjuhen Shqip: (program per ngjeshjen dhe krijimin e arkiveve)
Shkarko Ketu: WinRar Shqip

eMule ne gjuhen Shqip: (program per p2p, ndarjen e fileve dhe shkarkim)
Shkarko ketu: eMule Shqip

OpenOffice.org është pako softverike për punë në zyrë, që përmban programin për tekst (Writer), programin për tabela kalkuluese (Calc), programin për prezantime (Impress), programin për vizatime (Draw) dhe programin për databaza (Base). Këto janë programe esenciale për çdo kompjuter, në të gjitha fushat e përdorimit: në administratë, në biznese, në institucione edukative, në shtëpi etj.

Faqa ne web: https://sq.openoffice.org/ dhe mund ta shkarkoni nga: OpenOffice Shqip

Atomix Virtual DJ Pro v5.2 Shqip

Shkarko

https://rapidshare.com/files/210335505/virtualdj.rar

Tor Fshihni IP-ne online - Shqip

Ruani anonimitetin online duke fshehur IP-ne tuaj ne menyre qe te jeni te “pakapshem”.


shkarko

https://rapidshare.com/files/195346714/Tor__Hide_IP_.rar


vDownloader 0.3b - Shqip

shkarko

https://rapidshare.com/files/243406483/vDownloader_0.3b.exe

Faleminderit MAJDO.

programe shume te mira rrofsh Majdi

pragrame te mira flm po a ka mundesi te me gjeni nje program per incizim edhe te videos edhe te foto

Mire se erdhe Xhevi!

Per incizimin e video dhe foto ju duhet nje video apo fotokamer; programi mund tiu ndihmoj per ti modifikuar!

shum mire mu kete kam dash me thene me duhet program per modifikimin e videove te fotove shembull kam nje video nje foto edhe shkrim per te shkruj dicka shembull tek videoja apo fotoja dhe ne fund ta nxjer komplet nje klip ti thuajm.flm nese ka dicka mundesi me gjet besoj jam i qart kaloni mire

Xhevi, keto programe jane profesionale ose duhet tia merrni pak doren, pasi proçedura e shpjegimit eshte shume e gjate!

Gjithesesi ne Windows mund te perdorni Windows Movie Maker e gjeni nen menun Start. Qe aty mund te vendosni foto ose video dhe ti shtoni tituj apo efekte sipas deshires.

shum falimenderit me te vertet me ke ndihmuar kaloni mire

je e mirepritur!

ja edhe nej program nga une
CCleaner 2.32.1165
](https://www.uploadhouse.com/viewfile.php?id=5565432&showlnk=0)[/IMG]
sherben per te shlyer gjerat e panevojshme qe mbeten ne pc pasi qe keni hyer ne internet si dhe per te rregulluar regjistrin e pc
linku pershkarkim :
https://www.filehippo.com/download_ccleaner
kur te instaloni programin zgjidhni gjuhen shqipe

Flm, ejven :slight_smile:

Nje program i domosdoshem tani edhe ne shqip

https://www.piriform.com/speccy/download

AlphaShop 2.0  https://www.mediafire.com/?px9qb63td62nxbq
Financa 5  https://www.mediafire.com/?27xsdicml8ls2aj
Kontabilteti Alpha 7  https://www.mediafire.com/?o33fqwcf9t1orwr


te githa ne 1  https://www.mediafire.com/?u2m52twm9qqslt4


zbriteni
beni instal
vendosni 1 nga key ne folderin e installimit te winrar-it


WinRAR : https://www.rarlab.com/download.htm

[b]WinRar 3.93 shqip[/b]

32bit https://www.rarlab.com/rar/wrar393al.exe
64bit https://www.rarlab.com/rar/winrar-x64-393al.exe
Të nderuar bashkëkombës,

Ka përfunduar me sukses lokalizimi i MS Office 2010 nga Qendra për Edukim dhe Përparim me seli në Prishtinë. Gjatë këtij procesi ka pasur një bashkëpunim të mirë me gjuhëtarë nga Shqipëria dhe Kosova, me Alba-Softin etj.

Kuptohet, e gjithë puna është bërë për nevojat e klientëve të Microsoft-it dhe të gjitha të drejtat janë të rezervuara nga Microsoft-i.

Shtegun për shkarkim të Office 2010 në gjuhën shqipe mund ta gjeni në faqen

[b]Microsoft Office 2010 ne Gjuhen Shqipe[/b]

Ju urojmë punë të mbarë me Office 2010 në shqip. /GjuhaShqipe

Shënim: Kjo eshte Language Pack Shqip, jo komplet Microsoft Office 2010 !

Pershendetje Majdi! Keto programe nuk mun te shkarkohen .A mund te me thuash ku qendron problemi? Flm per mirekuptimin.

Pershendetje Majdi, Keto programe nuk mund te shkarkohen . A mund te me thuash pse? Flm per mirekuptimin.