Propozim për martesë përmes Google Glass (video)

Kemi pare propozime te ndryshme per martese me ane te teknologjise se larte, duke perfshire nje permes Vine apo nje tjeter duke perdorur Drone, por kesaj radhe eshte diçka me ndryshe, sepse ky eshte propozimi i pare i bere ndonjehere nepermjet syzeve te mençura te Google, Google Glas.

Ne videon 26 sekondeshe “She said yes #throughglass”, shihet i riu Leeds Castle duke i proporzuar te dashures se tij ne Leeds Castle ne Angli. Shikoni videon me poshte me per shume.

//youtu.be/wfh8z-3fSGw

ai e kish perball…si me ane te syzeve se se kuptova :???:

Syzet qe i ka ai n’sy, syze normale… Jane syze te mençura. Dmth ato quhen “Google Glass” (syzet e Google) dhe funksionojne sikur celularet… Me kamer, me google + (rrjet social si Facebook), me Google Now (te tregon çdo gje, motin, rrugen, planet etj…) e dmth kto syzet i ka pas ky djali edhe propozimin qe ja ka bo e kan regjistru syzet videon.

A e kuptove?

Po po je shum i qart! flm
Edhe pse jeta evolon…mendoj se te pakten kto gjerat shpirterore mos te prekeshin kaq shum nga teknologjia…mos te zbehej kurr menyra tradicionale e te berit te disa gjerave…

ehh… Mir do kish qen, po tash teknologjia po perparon…(n)