Pse është mirë të jesh femër

Përparësitë nëse jeni femër:

Femrat nuk bëhen tullace dhe nuk u bien flokët si meshkujve.
Më lehtë do të shmangin dënimin për shkelje trafiku nëse i ndal polici.
Sëmundjet e zemrës më rrallë i prekin femrat se meshkujt.
Mund të përjetojnë orgazma të shumëfishta.
Mund të qajnë pa frikën që dikush do t’i gjykojë që janë shumë të ndjeshme.
Jetëgjatësia e femrave është 80 vjet, ndërsa te meshkujt ky kufi është më i ultë, prej 68 deri 74 vjet.
Askush nuk do t’i konsiderojë marroqe apo t’i përqeshë nëse kërcejnë çmendurisht në podiumin e vallëzimit.
Një veshje e re menjëherë mund t’ua përmirësojë disponimin.
Më lehtë flasin për ndjenjat dhe më lehtë i heqin qafe frustrimet.
Në tavolinën e masazhit mund të kënaqen pa frikën e turpit nga ereksioni i papritur.
Nuk do t’ju shikojnë keq nëse jeni vajza e babit për dallim nga konotacionet negative të cilat lidhen me nocionin djali i mamit.
Rrallë e humbnin udhën, sepse nuk e kanë siklet të pyesin për orientim.
Sindroma premenstruale është gjithmonë pretekst i mirë për disponim të keq.
Nuk kanë nevojë të frikësohen që do të dështojnë në seks.


1 - nuk merresh ti me punet e renda
2 - prinderit nuk te thone se kur duhet te qethesh e te ruhesh
3 - nese je e shkurter,je funksionale
4 - gjen gjithnje ndonje që te paguaje tavolinen
5 - te mjafton shume pak për te kuptuar ate që te tjeret duan te thone
6 - mund te kesh një shok pa e deshiruar si te dashur
7 - jeton me gjatë dhe me intensivisht
8 - nuk rrezikon te besh femije ne moshen 70 vjecare
9 - kur je e re mund te martohesh me një plak te pasur,që kur te plakesh te mund te martohesh me një te ri
10 - e sheh jeten si romance
11 - nuk merr gjithmone kravata për dhurate
12 - mund ti telefonosh një mikeje edhe thjesht për ta pyetur “Si je”
13 - duke veshur njëlloj te ri te brendshmesh,rregullon gjithcka
14 - hakmarrje e femrave mund te jetë shume me e rrezikshme
15 - ne restorant te sherbejne te pares
16 - mjafton një buzeqeshje dhe një shikim i embel për te zgjidhur cdo gje
17 - neper rrembime na shpetojne te parave
18 - dime gjithmone se femija jone eshte me te vertet i joni
19 - mund te flem me nje shoqe pa pasur frike se mos na quajne gay
20 - nese bejme pune burrash jemi te forta,nese ato bejne punet tona jane homo
21 - nuk mbetemi tullace

:roll:

Te gjitha jane shaka shoqerore…pa keqkuptime :slight_smile:

hahhahhahahahhah sa mir i ke pershkru sa kam qesh me numrin 18;19;)

me pelqejn :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ^_____________^

hahaha…sa kam qesh me 15 :lol:…shaka sigurisht :slight_smile: ( :mad:…:cekan: …) :P:P…je me fat qe jam me humor sot :smiley:

bravo i ke kput ne mest me kete

:thumbs_down:

per 5 zoti 3rn1kO kam 1 pyetje per ty ???
ke pare ndonje femer te drejtoj shtetin shqipetar ???

Jo znj. bessy, nuk kam pare dhe he per he nuk pres te shoh !!!

femra, mos e shfrytezoni dobesine tone qe kemi per ju si hakmarrje :smiley: haha

n`Gjermani Merkel e drejton :stuck_out_tongue:

Tek ne Shqiptaret disa gjera me ndodh, dalim n`TV me1her per at’ pune :smiley:

:):slight_smile: (pa keqkuptime)

hahahah … e pra prandaj gjermania esht shum me para :stuck_out_tongue: hahhaha :slight_smile:

Fiks bessy! fatkeqsisht ato te paketa femra qe duken ne politiken shqiptare jan komplet te paafta. Menyra se si flasin ne publik te pakten mua me duket volgare dhe e paduhur!

hihihih … se dij nuk kam pare :slight_smile: por jam shum kurioze

uuuu …avash ti me kte "komplet te pa afta "…se sesht e vertet
do preferoja 1000 her me mir si kryeministre J.Topalli , se sa E.RAMEN !!!

mire e ka labja :slight_smile:

po femer eshte mire te jesh sepse gjithmone thone “Ladies First” dhe gjithmone ju keni perparesi :smiley:

Nuk fola per politikane meshkuj; po te bejm krahasime ne shqiperi ka shum me te mire se Rama, apo Berisha! Zonja Topalli mua nuk me pelqen sepse me duket arrogante, por nuk e ndjek hollesisht politiken Shqiptare dhe mbase gaboj. Me aq sa kam pare un politikanet femra ne Shqiperi jan te paafta, nuk kan ato karakteristika qe sipas meje duhet te kete nje politikan, sidomos kur esht femer.

jan preferencat e tua mbi topallin apo te tjera …po jo tu thuash ti " te pa afta " ok ;)…se te ishin te pa afta sdo ishin aty ku jan ;)…nejse se po futemi ne ceshtje politike,nderkoh qe tema esht komplet tj sfer !

Ka boll njerez te paafte qe mbulojn role qe nuk i perkasin. Fakti qe kan ate rol nuk do thote qe patjeter kan edhe aftesite e duhura!

Kur flas per paaftesi un e kam fjalen te veshja e disa politikaneve, fjalori, llogjika qe perdorin.
un keto kritere kam dhe mund te them qe per mua jan te paafta. Un nuk do i votoja kurr ato.