Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

Si mendoni?

arsyet jane
1- mund te bien vertet ne dashuri
2- interes paresh ose dokumentash

se dashuria nuk njeh shtet dhe gjuhe :smiley:

Bravo Kuklla … :stuck_out_tongue: Nuk ke ç’te shtosh me shume … :ehi:

votoj nr: 2 te Polit

Pershendetje!

Sic e kane thene edhe me siper dashuria nuk njeh shtet apo gjuhe.Aq me teper qe jetes sot nuk i dihet as me te huaj as me shqiptare si do ece.Kshu qe te pakten kemi mundsine te shprehemi e te krijojme familjen me dike,me nje person qe na ben te lumtur.
Ktu ku jetoj une opinioni i njerezve eshte: Pse djemte shqiptare trajtojne me mire vajzat e huaja,ndersa ato shqiptaret i marrin neper kembe e nuk i respektojne???
Duke mos harruar qe jo te gjithe jane te tille,por nje pjese e mire eshte!
Fatit nuk i dihet por jetes tone jemi ne qe i japim drejtim deri diku.
Personalisht do preferoja nje djale shqiptar per te lidhur jeten time por nqs do ishte nje djale i huaj qe do me bente te lumtur then so be it!

bravo alb ke bere nje pyetje qe meriton nje teme me vete

Pse djemte shqiptare trajtojne me mire vajzat e huaja,ndersa ato shqiptaret i marrin neper kembe e nuk i respektojne???

Kjo ndodh per arsye qe keta djem shikojne interesin per lekun etj etj prandaj i trajtojne mire vajzat e huaja :wink:

Mendoj se jane raste te rralla kur ka dashuri te vertete ne keto lloj lidhjesh.
Rastet me te shpeshta jane ato per interes dokumentash ose parash dhe per nje jete me te mire. Por keto gjera i bejne edhe djemte.

ema e ke shume gabim per mendimin tim, iku ajo kohe kur ndodhte kjo. Sot te rinjte jane rritur dhe kane studiuar ne vendet e huaja, eshte normale qe te dashurohen dhe te martohen me vendasit.

[quote=ema_d";p="22475]Mendoj se jane raste te rralla kur ka dashuri te vertete ne keto lloj lidhjesh.
Rastet me te shpeshta jane ato per interes dokumentash ose parash dhe per nje jete me te mire. Por keto gjera i bejne edhe djemte.[/quote]

e ke shume gabim. po te jap rast konkret une vete jetoj jashte shqierise. kam dokumenta qe prej shume kohesh dhe jame mire nga ana financjarre. jame lidhur me djeme te huaj dhe kjo nuk do te thote se jame " dashuruar" per dokumenta apo per leke me ta . une jetoj ne nje shtet tjter dhe jame gjithe diten ne shkolle dhe me njerez te huaj gjithe shoqerine e kam te huaj. keshtu qe e kam me te lehet te lidhem me njen djale te huaj sesa me nje shqiptar sepse rrethanat ma lejojne. mos mbet me me ato shikimet e shqiptareve te koheve te vjetra. per ne qe jeteojme jashte shqiperise nuk eshte e lehte te lidhesh me nje djale shqiptare ateher kur shoqerohesh tere diten me djeme apo vajza te huaja.

ja shembulli konkret, ( te rinjte e sotem evitojne te kene shoqeri me shqiptaret ,sepse nuk i njohin dhe nuk ju kane bese, )

[quote=anna";p=“22529]
e ke shume gabim. po te jap rast konkret une vete jetoj jashte shqierise. kam dokumenta qe prej shume kohesh dhe jame mire nga ana financjarre. jame lidhur me djeme te huaj dhe kjo nuk do te thote se jame " dashuruar” per dokumenta apo per leke me ta . une jetoj ne nje shtet tjter dhe jame gjithe diten ne shkolle dhe me njerez te huaj gjithe shoqerine e kam te huaj. keshtu qe e kam me te lehet te lidhem me njen djale te huaj sesa me nje shqiptar sepse rrethanat ma lejojne. mos mbet me me ato shikimet e shqiptareve te koheve te vjetra. per ne qe jeteojme jashte shqiperise nuk eshte e lehte te lidhesh me nje djale shqiptare ateher kur shoqerohesh tere diten me djeme apo vajza te huaja.[/quote]

Lali, nuk besoj ta kete pasur per nje rast si i joti! Mendoj se e ka ne pergjithesi, kur nje vajze ose djale niset nga Shqiperia per tu martuar jashte!
Une kam shume shoke qe jane munduar dhe mundohen te martohen me femra te huaja per dokumenta!
Madje njoh edhe nja dy femra qe jane martuar me te huaj vetem per nje jetese me te mire!

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

jam me nje mendim si kuklla…un vete e kam partnerin te huaj dhe jetojm nbe shqiperi dhe nuk ishte aspak fakti qe ishte i huaj apo qe ishte mire financiarisht qe me terhoqi te ai. por me pak fjale nje femer shqiptare mund te thuash qe gjen parajsen me nje te huaj nga menyra se si trajtohen nga ata,ndyshe nga nje mashkull kryenec shqiptar (jo te gjithe,por rreth 80%). pastaj dhe meshkujt e huaj nuk jane fodulla te gjithe qe te mos kuptojne arsyen pse dikush rri me ta,ne kte rast nje shqiptare.

dthm…jam me arsyen e pare!

une personalisht jam dakort me Emen dhe polin

Ka shume arsye ne fakt!

1- mund te jete dashuria
2-interesi
3-sepse jane meshkuj liberal dhe vajzat shqiptare i duan meshkujt e tille
4-sepse jane te qete dhe te sjellshem
5 sepse dine te dashurojne dhe te te duan,te te respektojne (deri diku) :smiley:
e shume e shume te tjera

Po kjo pytje me shum duhet te jet per meshkujt se jan ne shumic.

e njejta pyetje mund te behet, Pse djemt Shqiptare martohen me te huaja ?

Dhe dihet pergjigja; arsyet ekonomike, per nje jete me te mire jasht etj… keshtu edhe ato mendojne per nje jete me te mire!

O ice beru kinse nuk di gje nga kjo pun :stuck_out_tongue:

se si dihet del ndonje ofert :D:mrgreen:

lol bal :stuck_out_tongue:

kurr si dihet tybe :stuck_out_tongue: