Pse meshkujve nuk u pëlqen të flasin

A e dini se meshkujt shumë shpesh tentojnë të shmangin bisedimet, sidomos kur bëhet fjalë për lidhjet e dashurisë? Kjo ndodh sepse nuk shohin asnjë dobi nga bisedimet.

Një studim i realizuar së fundmi nga Universiteti i Missourit ka zbuluar se shumica e meshkujve nuk pëlqejnë të flasin për ndjenjat e tyre.

Përkundrazi, bisedimet e stërzgjatura meshkujt konsiderojnë të çuditshme dhe jotërheqëse, ndërsa mendojnë se ato nuk u ndihmojnë.

Në një farë mënyre kanë të drejtë, kur dihet se në kohën moderne shumica e çifteve janë të hapura për komunikim në mënyrë që ta ruajnë martesën, megjithatë numri i shkurorëzimeve vazhdon të jetë gjithnjë e më i madh.

Shum i cuditshem ky studim! Besoj se ka te bej me shume me karakterin e secilit prej nesh!

MIr e kan .

haha vepra e jo fjale :stuck_out_tongue:

nuk flasin , sepse e din qe me llafe sna i dalin dot neve…ua u mbyllim gojen vet :-#

po tek femrat aftesia verbale (te folurit) eshte me e theksuar se tek meshkujt, mendoj qe eshte me te lindur, keni vrejt qe femijet femra fillojne te flasin me heret se femijet meshkuj :slight_smile:

shum te drejt ka tema. behet fjal per disa gjera te caktura qe neve sna pelqen te flasim, e jo ne pergjisi.

tema thot qe nuk flasin per ndjenjat…po un mendoj te kunderten ne kte aspekt…meshkujt e shpehin me shum dashurin se femrat…
kurse ne pergjithesi jan me fjalpak apo te rezervuar ne mendime apo ndjesi mometale…ndryshe nga ne qe duam te komentojm cdo gje:P

Po e kan pun ditesh moj labe, ndjenja zgjasin derisa e din se ke ber ate femer per vete ,pastja vrik shikimin te tjetra.

labe, behet fjal per bisedat e sterzgjatura, ose te shpeshta, dhe jo per ate se kush shprehet i pari dhe kush me shum.
pastaj ate me fjalpakt, varet nga njeriu, sesht e then.

erina, ruhu mir ti se pas ca ditesh meshkujt edhe mund te han :stuck_out_tongue:

Ju komentoni kot, nuk e kuptuat kuptimin e hartimit :stuck_out_tongue:

We need to talk! :eek:

ka nga ata qe flasin pa frena fare …