Pse zemra eshte simboli i dashurise?

Te gjithe flasin per dashurine ,por ne te vertet nga vjen ajo dhe pse zemra eshte simboli i dashurise.Ne na vjen natyrshem qe per ti shprehur dashurin dikuj ti bejme nje zemer ose ti themi "zemra ime"por nese me thoni qe njeri e ka organ jetik ,njeri nuk rrone os pa mushkeri,pa melci,pa tru,etj?:smiley:

hahahaha…sa bukur do ishte sikur ne vend te zemres te perdornim fjalen melci psh . ’ Te kam melciii ’ …Ne melcin time ska vend per askend tjeter …ma ke thyer melcin ne dysh … Melcia ime i prodhon proteinat dhe lengun e temthit vetem per tyyyyyyyyyy …hahahaha :hahaha: :hahaha:
ta hengsha melcin :hahaha:

mir…te behemi cik serioz :stuck_out_tongue:
Mendoj se eshte perdor zemra sepse eshte me jetikja nga te tera…plus…ka edhe ngjyren e kuqe…ngjyren e dashurise…
Pastaj…kur kalon emocjone te forta…zemra eshte ajo qe ckallon…e kerkon te dal nga kraharori…nuk eshte as truri…as mushkria…as melcia :roll:

eshte i vetmi qe ben zhurem pas nje emocioni :zemer::zemer::zemer::zemer:…stomaku fluturon :skizzato:…ndersa truri mpihet …:cekan:
kohet e fundit ka dal nje studim ku thot se qendra e dashuris eshte ne tru jo zemer …pavarsit se pasojat shkojn atje …(truru kontrollon …cdo simptom dashurie )

Ne fakt tani po e degjoj kete gje :stuck_out_tongue:

…Sepse eshte i vetmi organ ne trup pa te cilin nuk mund te mbijetosh!..Dhe pa tjeter qe duhet te ishte ajo simbol i dashurise…sepse personi qe duam…eshte vete zemra jone!..

edhe une gjith kom dasht me dit qit “Pse”, po tash po get qe e kuptova…

qenke ber edhe doktoresh ti :p…po pse pa stomak jeton njeriu??:roll:

Jeton :smiley:

ca thu mi lol:confused: dhe kete se dija, pse edhe ti mjeke qenke ?:stuck_out_tongue: mbase jeton andej nga franca, se ketej nga ne une e di qe nuk jeton:P

hahaha jeton olsi i behet nje anastomoze(lidhje)me duodenin (pjesen fillestare te zorres se holle normalisht qe cilesia e jetes ndryshon

lool , siç e ka shpjeguar Ema ,lidhje direkt me zorren (, tani imagjino sa ha dhe … ) hahahahaahaha :smiley:

hajt naten se ngela ktu ndryshe :confused:

hahaa e paskam pas gabim un, se dija, Aurora na fal ateher :stuck_out_tongue:

po jo mo ske si e di se ta mendosh mire eshte dhe ajo shprehja dashuria kalon nga stomaku:konfuz::konfuz:

haha e vertet, pikerisht kete doja te thoja edhe une :stuck_out_tongue:

7F584C59775B5E.jpg394071_379705945438369_816744213_n.jpg

hahahaha nuk fola fare olsen…jalla moj gra kete e ka zene vapa…po mire te behet ty…se do me kundershtosh mua…edhe ke mua?..:D…

Pse zemra eshte simbol i dashurise?
Sepse eshte e vetmja qe ndjen dhe rreh per te! Nese s’do kishte ndjenje at’her as dashuria s’do te egzistonte.

avash se nuk je me grat e lagjes ketu, qe thua jalla moj gra :stuck_out_tongue:

hahahahahah po ti ta bene koken def o njeri…hahahahahah…jo jam me llafazanet e forumit…me kryesim liste nga ty!..