Pyetje Llotaria Amerikane

Mirembrema. Meqense jeni nje forum ku mund te bisedohet per tema te ndryshme kisha nevoj vetem per nje informacion te sakt. ne aplikimin e llotos amerikane e nisa aplikimin me nje faqe qe nuk ishe internet explorer si e rekomandojn udhezimet por nuk po me vinte kodi i konfirmimit .e perserita aplikimin perseri me internet exlorer dhe e mora kodin e konfirmimit . ekziston mundesia te jem perjashtuar nga perzgjedhja e departamentit te shtetit amerikan per vizat ? faleminderit.

https://albanian.tirana.usembassy.gov/dv.html

Uroj qe aplikimin ta kesh ber https://www.dvlottery.state.gov/

Nese e ke marre 1 here kodin e konfirmimit kjo do te thote se je pranuar :wink:

suksese!

Po kodin e kam mar kur aplikova me internet explorer qe eshte dhe faqa e rekomanduar …kur aplikova ne fillim me google chrome nuk e perfundova dot aplikimin nuk e mora dot kodin …dhe prandaj e perserita …nuk kisha te qart kete gje…se mesa dim thuhet qe nuk duhet te jen te dhenat e nje. Personi 2 her …por a duhet te kesh mare ne te dyja rastet kodin e konfirmimit qe te quhet I rrem aplikimi apo jo .?

Nese keni dy apo me shume kode konfirmimi ne email, ateher aplikimi juaj eshte i pa vlefshem! Suksese!

Kete punen e fotove nuk kuptova mire une, se duhen shume te sakta, jo ti besh thjesht me webcam, duhen foto qe perdoren per dokument indetifikimi mjafton ti skanerizosh ne permasat qe kerkojne ata, dhe duhet nisur 1 foto apo 4 bashke si jane fotot, di gje ti Reno?