Rikthehet milani i frikshem.

AC MILAN rikthehte me hapa gjignde skaudra kuqezi. pas fitores beindese me juvantusin skuadra kuqe e zi. skuadar e milanit ka pritur dje ne san siro skuadren e Sienes. loja nis e shpejte dhe me ide te qarta nga te dy skuadrat, ne min e 12 boriello perfiton nga gabimi i mbrojtesit te krahut te djathte te skuadres se Sienes. duke rrembyer topin dhe duke u gjendur i vetem me portierin mik. ky i fundit ka nderhyre ne mynyre teper te gabuar. duke shkaktura penallti dhe duke len skuadren e tij me 10 lojtare. nga pika e bardhe braziliani ronaldinio nuk e ka te veshtire te kaloj topin ne rrjet 1 me 0. per te ardhur ne minuten e 27 pirlo harkon nga krahu i majte. dhe borielo i gjendur ne zone gjys kthese pershndet rrjete per her te dyte, me nje gol fantastik. 2 me zero mbyllet pjese e pare. ne minuten e 26 te pjeses se dyte ronaldinio do korigjoje shenjestren e tij duke bere ate qe nuk ariti ta bente ne min e 2 te 7 dhe te 16 te pjese se dyte. pra duke shenuar golin e tre, nga nje goditje kendi harkon davit beckam dhe aty i vetem godet me koke ronaldinio per 3 me 0 , ne min e 33-te siena kercenon rrezikshem porten e milanit ne tre tentativa ku dida tregohet i pregatitur dhe nuk lejon prekjen e rrjetes. ne min e 44 ronaldinio konfirmon per her te trete se eshte dita e tije. me nje gjuajtje djagonale nga jash zones. shenon nje super gol. 4 me 0 rezultati final. kuq e zit ne delire. te ngritur nga ana psikologjike presin derbin e se dieles me skuadren e interit.

Urime milanit, me ne fund edhi perseri koha e milanisteve :smiley:

Brravo Milani me te vertet eshte mire tani…