Rikthehet Uefa Champions Legue me dy takime e para

sot ne mbremje jan zhvilluar dy ndeshje, ne sansiro milani ka pritur ne nje perballje gjelat e londres, pikerisht skuadra e totteham hotspur. ndeshje e cila eshte fituar nga skuadra londineze me rezultatin 0-1 goli i shennuar nga sulmuesi peter crouch ne minuten e 79 te takimit, ndersa ndeshja tejter ajo e zhiluar ne mestaja midis valencia dhe shalke 04. ka perfunduar me rezultatin e barbarte 1-1.

Me erdhi keq qe humbi Milan, por mesa pash nuk e meritonte fitoren! Veshtire e kan!

reni loja pati dy tabllo te ndryshme ne pjesen e pare. loja ishe e pothuajse e barabarte me nje epersi te lehte te skuadres angleze. ndersa ne pjesen e dyte cdo gje ndryshoje. dhe ne fushe ishet vetem milani. mund te them qe rasit qe milani u ndershkua ishte i vetmi qe kishte skadra e tottenham. ne pjesen e dyte. ky ndershkim erdhi fal kundersulmit vrasese nga i riu aron lennon. mendoj qe kete ndeshje e vendosi shpejtesia e aron lennon dhe fati qe i buzqeshi skuadres se gjelave.

Une jam tifoz i futbollit Italian arsya ndoshta qe me pelqen Juventusi prej kohes se femijeris.Ne keto vitet e fundit ka pasur renje drastike Seria A ,mendoj qe ne pergjithsi Anglezet luajn futboll me te mire ne qdo aspekt .

kjo eshet e verte por per ndeshjen e mbremshme tottenham fitoj me fat jo me merite.

Nuk e ndoqa te gjithe ndeshjen paolo, por disa fragmente sme pelqyen dhe pse jam tifoz i Milan, e ndrova! :slight_smile: Shpresojme mire ne takimet e tjera!

ndeshjen tjeter nuk besoj se ka shance milani te perbys rezultatin e ndeshjes se pare. mendoj se tashme dihet qe kualifikohet tottenham. un pertsonalisht nuk kam shpresa te kualifikimi i milanit.

Me 9 Mars eshte ndeshje e kthimit! Tani si nga Milan dhe nga tottenham ca nuk priten! Derisa te fishkellej albitri ka shpresa :smiley:
0-1 | 0-2 | 1 - 2 :smiley: jane ne favor te milanit :smiley:

Milan eshte ekip nga i cili mund te presesh gjithcka…:slight_smile:

0-1 cond ndeshjen ne shtese ndersa rezulate e tjra jan ne favor te milanit. por un shpresat i kam te pakta duke pare mynyren se si luajt ket dy skuadra. mos harrojme qe tottenham hotspur. ka ne berberjen e vet tre lojtaret me te shpejte qe ka njohur ndonje here historia e futbollit.

po dihet qe ata do loxin fort per te mbrojt rezultatin! Ndonje kundersulm, keshtu do vej ndeshja.

A di kush ndonje link ne net ku mund ta shikojme ndeshjen…:slight_smile:

Ndeshjen sonte? Provo tek kategoria sport i justin.tv ose ustream.tv

mund te shikoni ndeshjet nga kanalet super sport. ne kete link www.peqini.com/ndeshje/