Sa e keni rrogën?

Nje pyetje te gjitheve,sa e keni rrogen, cfar pune beni, sa ore punoni, a jeni te kenaqur?

I pari po pergjigjem vet, punoj 8-10 orë në dit dhe ne fund kam dal defiçit, i kenaqur me punen, ha ha shaka; por thon se shakaja eshte gjysma e se vertetes.

nuk punoj, dhe rroga nuk i tregohet askujt se sa e ke !

Personalisht rrogen nuk preferoj ta tregoj,por momentalisht jame pa pune .

Momentalisht pa pune :S

kur punoja rrogen e kam patur 1300 euro 6 orarsh!

m`fal qe po te pyes; jeton jasht Shqiperise ti ?

Po, jashte Shqiperise!

rroga nuk tregohet :stuck_out_tongue: por gjithesesi nuk kam pun fikse! ka raste qe fitoj dhe 0 ne muaj :frowning:

gjith diten pune me kompiuterat… me eshte mbushur koka vetem me passworde… se kam bere ndonje here llogari sa me del rroga… se eshte puna ime.

Punoj 8 ore ne dite dhe jam i knaqur me punen qe bej

Ç’te keqe ka ta tregosh rrogen,kush ka thene se rroga nuk tregohet, apo keni frike se ju kerkon njeri lek borxh.

Ore lejeni ate sa e keni rrogen,por beni ndonje pytje si i behet per pune,se ngelem pa pune me duket :slight_smile: :stuck_out_tongue:

                                                                                             Çfare pune keni deshire te beni ju dhe sa e doni rrogen? Me vjen keq qe paske ngel pa pune.

personalisht, kjo eshte nje nga pyetjet qe urrej me shume kur me bejne. jo per faktin se me vjen turp apo kam frike se mos me kerkojne borxh, po sepse ne shqiperi zakonisht fillojne te bejne llogarite e shtepise tende kur i tregon rrogen, dhe kur arrijne ne kte pike pastaj, nuk flitet me me to.

gjithsesi, per momentin jam pa pune, po kur punoja me paguanin 50 euro diten, rreth 8-9 ore ne dite.

Pyetje qe sdo pergjigje ne kete periudh krize! Rroga ime eshte “i papun,00 Euro”

:stuck_out_tongue:

Ke ndermend te me gjesh ndonje pune ;),tani kur fillon pune diskutohet dhe rroga :),shumica moshatarve te mij(duke perfshire dhe veten) jane pa pune,pavarsisht shkolles apo universitetit,dhe te gjithe kane nje pune te dyte :pir:

Gjithsesi,se dolem nga tema fare!

Peshendetje,

Pyetja mund te ishte me interesante, ne formen A jeni te kenaqur me Rrogen!

personalisht, mjaftueshem!

Respete
AL

Un punoj Roje dhe e kam rrogen 10.00000 euro dhe nuk jam i kenaqur .

Edhe une nuk do isha i kenaqur me kaq pak, te pakten 20.00000 euro.

pse a mundesh ti maresh per 6 ore 1300 euro cfare pune ke bere apo vete i punsuar

   • Updated - - -

pse a mundesh ti maresh per 6 ore 1300 euro cfare pune ke bere apo vete i punsuar