Sa maturante kemi ketu?

si thoni,diskutojm pak per provimet se na ka kap stresi??..

Mire se vjen [b]keit[/b]! Ju ftoj te prezantoheni me pare!
Diskutim te kendshem & suksese ne provimet e matures!

jan nja 2 maturant , por sjam ktu per momentin .
po te vije vjet , do kishe dhe mua ;p

ktu ke disa artikuj rreth stresit te provimeve
https://www.lirenti.com/threads/15579-Ankth-nga-provimet-Ja-si-largohet

https://www.lirenti.com/threads/5928-Si-të-kontrollojmë-stresin-e-provimeve

sa me ka marr malli per maturen…:(…te isha dhe 1 her…!!

U lere shum gje e bukur

keni ber ndonje eksursjon majdi ?

Po normale qe kemi ber, dhe presim te bejm akoma

me shum me ka marre mua per Gjimnazin :stuck_out_tongue: edhe shkollen fillore :frowning:

shum mir…kto do i kujtosh gjat…se ne shkoll te lart ca gjera jan shum ndryshe

Po ate e di un

ehh e kemi pak te veshtir ate pjesen “derisa te kapim shkollen qe duam”…se sa per momentet e bukura qe kalojm ne gjimnaz dhe per me teper vitin e fundit…jan te paharueshme dhe unike…

per provimet mos u shqetesoni kot aq shum…se jan me te leta nga ce mendoni,…do e shikoni vet
per ato momentet e bukura…sinqerisht i shfrytezoni ne maksimummmmm…se do i kerkoni

maturant ne vit te fundit jam une :stuck_out_tongue:

ksaj i thon adoleshenc e perjetshme :stuck_out_tongue:

eh keshtu thuan te gjith,por ama mbasi i kan perfundur provimet,se para se beson asnje!!..si te gjith dhe ne po hee

kush nga ju e ka lexu “Nata e 12” e Shekspirit …sepse un e kam lexuar kohet e fundit dhe nuk nxorra asnje lidhje mes titullit te vepres dhe subjektit…

Perse po e lexon do te jepet ne provim kjo a cfar ?

po esht nje nga veprat qe ndodhet ne program…dhe mund te bjer ne provim

E ke lexuar te gjith librin ?

edhe une jam maturant ketu :muk:

testi i matures gjat gjith kohes e kam breng kete :@ se a do te mund ta kaloj, kaluam gjith ate koh ne shkoll dhe nga ky test varet “te jesh apo te mos jesh” gjithsesi me duhet te ja filloj edhe une punes per te :frowning:

po un e kam lexuar te gjith vepren por puna esht qe nuk kam kuptuar gje …dhe nese rezikohet te jet kjo per analize ne provim duhet te pergatitemi