Sa te "zjarrte" jemi sipas shenjes se horoskopit..

Dashi
Te sunduar nga Marsi, te lindurit e kesaj shenje jane te vrusllshem dhe plot pasion. Gjithashtu ne erotike, jane te bollshem, te guximshem, por nganjehere edhe te pamatur. Meshkujt jane shpesh shume burrerore, por kane pake sukses me seksin e kundert. Ndersa femrat jane mjaft te pavarur dhe disi “mashkullore”. Ne pergjithesi jane nje shenje qe i perket aventurave te reja dhe pervojave me bollek.

Demi
Shume konservatore dhe mjaft besnike, ata qe i perkasin kesaj shenje jane shume estetike dhe kane deshira te forta qe tentojne per t’i kontrolluar ne saje te aftesise se madhe te tyre te vete-kontrollit dhe kujdesit. Duken te ngadalshem dhe te durueshem, madje edhe “dembele” ne shtrat e jo shume te guximshem. Grate zakonisht duken mjaft femerore per forcen dhe stabilitetin ne marredheniet qe krijojne.

Binjaket
Ata qe i perkasin kesaj shenje kane mendje dhe fantazi per te dashur nje person tjeter. Shume te frymezuar nga pasioni, jane shpesh edhe shume te paqendrueshem dhe disi te rreshqitshem dhe te pasigurt. Kjo shenje shpesh e shqetesuar, bie ne dashuri platonike. Pasi ka vendosur, megjithate, se ke do te kete te dashur, behet me e gjalle dhe e shkelqyer, misterioze dhe sensuale.

Gaforrja
Te lindurit ne kete shenje eshte e thene te jene shume te embel, te ndjeshem dhe romantike, e kjo eshte e vertete. Ata pas pamjes misterioze dhe elegante qe kane shpesh, ne realitet jane shume sensuale dhe pasionante. Kane nje instikt te forte seksual dhe shume te rafinuar. E zgjedhin me shume kujdes te dashuren.

Luani
Shume i forte dhe i guximshem, mbreti i kafsheve ka nje shije te mire dhe eshte shume i kerkuar ne shtrat. I guximshem e ne te njejten kohe edhe kurajoz. Jashtezakonisht i pasionuar dhe konservator, i lidhur me familjen ne nje moshe te re, ai behet jo vetem besnik, por edhe shume xheloz dhe egoist. Seksualisht gjithmone ne kerkim te stimujve te rinj dhe pervojave te zjarrta, si natyra e tij.

Virgjeresha
Kjo eshte nje nga shenjat edhe me problematike ne nivel erotic, pasi frenohet shume nga natyra selektive qe ka. Shume kritike dhe sensuale, virgjeresha do shume kohe para se te mendoje te beje seks me dike. Do qe atmosfera te jete e bukur, dialogu gjithashtu dhe kerkon stimulim intelektual ne shtrat.

Peshorja
Te lindurit ne kete shenje jane te sofistikuar dhe sensuale ne shtrat. Te bute dhe diplomatike, ata vleresojne bukurine dhe klasin, madje edhe ne nivel erotik. Nje perzierje e krijimtarise dhe intelektualitetit, e cila eshte tipike te shenjat e ajrit, e shfaq kete shenje te ndjeshme dhe te dashur, kerkon shume persosmeri edhe ne erotike.

Akrepi
Shume i pasionuar, shenje e famshme per kete, eshte krejtesisht e paparashikueshme, emocionale, posesive dhe me nje erotike misterioze. Per Akrepin, kjo e fundit eshte thelbesore. Shume e ndjeshme, shume drastike dhe autoritare, e dominuar nga Marsi dhe Plutoni, nje perzierje e kureshtjes dhe besimit, guxim dhe druatjes. Ushtron nje magjepsje te madhe ne lidhje me seksin e kundert.

Shigjetari
Te lindurit ne kete shenje pelqejne te eksperimentojne seksualisht, dhe ne qofte se jane merzitur, befas ikin sa me shpejt te jete e mundur. Sunduar nga Jupiteri, eshte nje shenje bujare dhe me iniciative, por vetem nese eshte i interesuar dhe i motivuar nga nje kuriozitet i forte intelektual, shpirteror, por shpesh jo tolerante.

Bricjapi
Me pasion rigoroz dhe ne dukje te vecuar. E fshehin Erosin, por jane gati te bejne gjithcka per te. Bricjapi ne pergjithesi dominohet nga te kundertat. Ai eshte i ngadalshem dhe perfshihet me veshtiresi ne lidhje erotike. Por kur kjo ndodh, atehre kjo shenje eshte e afte per shperthime te medha dhe te papritura pasionante.

Ujori
Shume origjinale dhe definitivisht te paparashikuar. Te tilla jane shenjat e ajrit zakonisht. Ujori ka nevoje per nxitje intelektuale, situata te paparashikueshme dhe te ndryshme nga e zakonshmja per ta lene veten ne krahet e Erosit. Rebele dhe anti-konformiste, ne qofte se ata ndjehen te shtypur nga partneri, priren t’i ikin. Jane me fantazi moment cdo moment te jetes dhe gjithashtu ne fushen e shijeve erotike.

Peshqit
Shume i ndjeshem, romantik dhe sensual, si te gjitha shenjat e ujit. Te lindurit e kesaj shenje, jane intuitive dhe shume te pasionuar e te dashur. Sentimentale dhe me shume humor, por te rezervuar kane nje kuriozitet te forte seksuale. Pak flegmatike dhe te hutuar, shpesh jane shume te fshehte dhe te veshtire per tu kuptuar. Ciftet me ta jane shume magnetike dhe elegante ne erotike. Nuk ka gjasa qe te jene vulgare.

Burimi: Infoalbania

interesante :slight_smile:

Yessssssssss :smiley:

po behemi hi fare :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ncncncncncnc mos rastesisht :smiley: je virgjeresha ti ?..:mendoj:

Yeeeep (y)(y), :slight_smile:

Po ti mos rastesisht kush je? :smiley:

vertet mo,verte virgjeresha je :p?..ja kputa kot e me doli plot ncncncnc

une :oops: Peshqit mo :slight_smile:

Pse moj, cte keqe ka te jesh virgjeresha? :mendoj:

Paske lindur ne stinen e shiut ti :mrgreen:

hahahahaha jo se ka ndonje gje,por se di cfare me beri te mendoja se ishe virgjeresha,dhe si per cudi e paskam gjetur,:stuck_out_tongue:

pastaj kam degjuar se virgjeresha,eshte shenje e veshtir ncncncnc

une kam lindur ne pranvere mo,madje ne 7 Mars :D,diten e mesuesit,vetem se nuk do doja te isha peshqit,:@

prandaj je bere mesuese ti :stuck_out_tongue: , ke degju per shiun plakat e marsit? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eshte shenje e veshtir the?, jo per mburrje por eshte shenja me fisme :lol:

hahahhaha Plakat e Marsit apo Prillit?..se une e di se jane te prillit plakat,perpara pashkeve madje!

Virgjeresha po mo eshte shenje e fisme,ama ka nja karakter ncncncncnc!

personalisht nuk jam perputhur kurr me kete shenje,kudo vetem zihesha si qente,qofshin meshkuj apo femra,ncncncnc isha ti haja me dhembe,hahahahahaha…

po se di,ti je rasti rrall,se deri tani nuk jemi zene,dhe uroj qe te mos zihemi :smiley: se nuk do ndajme tokat ne fund te fundit,hahahahahaha :stuck_out_tongue:

Kot e ke qe te zihesh me mua se fiton direkt :smiley:

hahahahahahahaha pse nuk reagon fare,apo te le te flasesh me vete?..hahahahahaha

po boll moj se e berem temen chit-chat :lol:

ore djale kujt i thua boll ti njehere,ncncncnnc i thuhet boll nje femre ncncncnc do sherr ti?..:mendoj: