Sallat me Luleshtrydhe dhe Spinaq...

Perbersit:…

• 100gr luleshtrydhe
• 100gr spinaq me gjethe te vogla
• 50gr rukola ose sallate jeshile
• 200gr djath i bardhe dhie ose dele
• 4 luge vaj ulliri
• lengun e 1/2 limoni
• stika pishe/arra/bajame/lajthi
• kripe

Pergatitja:

Pastrojme dhe thajme shume mire spinaqin dhe rukolen (ose sallaten) dhe i vendosim ne nje tas te madhe. Pastrojme luleshtrydhet, i heqim gjethet dhe i ndajme ne dy ose kater pjese (varet nga madhesia e tyre). Presim ne kubik ose therrmojme me dore edhe djathin e bardhe.

I hedhim te gjithe perberesit tek tasi me spinaqin, shtojme pak kripe, lengun e limonit, vajin e ullirit dhe i perziejme me delikatese. Ne fund i zbukurojme me frutat e thata ne siperfaqe.

Ju befte mire!!