Samantha Fox do martohet me menaxheren e sajSamantha Fox, kengetarja e njohur e viteve ’80 dhe nje nga femrat me te adhuruara gjate rinise se saj do te martohet. Ne altar nuk do te shkoje me nje mashkull, por me menaxheren e saj Myra Stratton, me te cilen ka nje lidhje prej disa vitesh.

Kengetarja 43-vjecare u be e famshme me hitin “Touch Me”. Adhuruesit e saj e kujtojne per format, suksesin e shpejte ne boten e spektaklit dhe per kopertinat e revistave, mes te cilave edhe Playboy.

Gjithcka per te nisi me disa foto topless te publikuara ne gazeten “The Sun”, kur Fox ishte vetem 16 vjec. Ajo u pasua nga nje karriere e shkurter si kengetare pop-i, qe pati nje kulm dhe me pas renia.