Schalke ta pengojë Wolfsburgun për Diegon?

Mesfushori brazilian Diego është besuar se nga sezoni i ardhshëm do të luante për Wolfsburgun, por tani duket se Schalke është në disponim për t’u shkaktuar telashe Ujqve, me një ofertë prej 17 milionë eurosh.
Sipas Tuttosport, Schalke nuk është dorëzuar për sigurimin e firmës së mjeshtrit të Juventusit dhe tani ka ofruar një milionë euro më shumë se Wolfsburgu.

Skuadra nga Gelsenkirchen është e bindur se mundësia për të luajtur në Ligën e Kampionëve do të jetë gjëja kryesore që do ta bindë Diegon të kalojë në Veltins Arena.