Sekreti....qe me ndryshoi jeten!!

Nuk behet fjal per ndonje sekret si ato te Big Brother-it jo :stuck_out_tongue:
Behet fjale per nje liber…qe perpara dy vjetesh eshte bere edhe dokumentar.
Eshte nje liber , qe te ben ta shohesh boten…por edhe veten nga nje tjeter kendveshtrim.

Për shekuj me radhë, në gojëdhëna, libra, besime, dhe filozofi janë zbuluar copëza të një Sekreti të Madh. Për herë të parë, të gjitha pjesët e Sekretit bashkohen në një zbulim të pabesueshëm, që do t`ia ndryshojë jetën kujtdo që ta përjetojë.

Dikush pati miresin ta ndaj informacionin rreth kti libri me mua…dhe te njejten gje dua te bej edhe un e ju.
Eshte perhapur dhe lexuar nga pothuajse gjith shoqeria ime. Eshte liber qe nese e merr seriozisht , dhe fillon e praktikon…realisht te ndryshon jeten . Te ben te kuptosh rendesin e ksaj te fundit…dhe te ndergjegjsohesh qe as nje minut e saj mos te te iki kot.

E theksoj …nuk eshte liber fetar . Perkundrazi…ata qe flasin ne liber…jan njerez nga te gjitha fushat…mjeksi , psikologji…ekonomi etj…

Me posht do vendos videot e dokumentarit . Nese dokumentari nuk ju ngjall interes…apo kurreshtje…ather mos e merrni mundimin ta lexoni librin !! Asgje nuk ka vlere nese nuk ka deshire brenda…

//youtu.be/aIxNtn6843M

//youtu.be/C3dWrffBcL0

//youtu.be/rJ8HdiSJgDE

//youtu.be/Ua7cJ27IJXs

//youtu.be/R11s71OjIds

//youtu.be/HtMPpCjEsrg

//youtu.be/szOR-fuF2yE

//youtu.be/-LwnOMohDp0

pse nuk hapen videot…???:frowning:

si ka mundesi…mua me hapen…
gjithsesi mund ti gjesh edhe ne youtube… shkruaj Sekreti . Dhe dalin vet nje e nga nje

ndoshta ke problem me rrjet[rrjeti i dobet]se mua me hapen shum mir videot

Pre cfare sekreti behet fjale, meditimin?

Videot nuk hapen se jane bllokuar ne disa shtete per ceshtje copyright

e si i behet…???allora vedo se sono in italiano.:slight_smile:

Ktu e keni versionin e plote ne spanjisht , italisht edhe ne anglisht…

//youtu.be/6TAklKW1JqA

//youtu.be/ag5hq6hcDVw

//youtu.be/USDF4jOUd1c

sic tha Arjoli, videot jane te bllokuara ne shtete te ndryshme!

Sa i perket temes, s’po di per çka o’ fjala?

Kur kam koh te lir besoj se do ta lexoj :slight_smile: por per libra qe me udhzon ne jet kam Kuranin

Ne disa shtete nuk hapen!

E njejta gje me vendin tek mua! Nuk hapen!

Flm per temen!

Per te gjithe ata qe jane ne itali :stuck_out_tongue: dhe qe nuk u hapen videot per ceshtje copyright shkarkoni shtojcen ProxTube zhbllokon videot qe jane te mbrojtura me copyright ne mozilla punon e testuar me chrome nuk beri pune.

Ps: videot i hap 1 nga 1

shume flm per informacionin…:stuck_out_tongue: une e mora filmin ne biblioteke dhe e zgjidha kete pune.:slight_smile:

Te falenderoj edhe un ne emer te atyre qe do e shohin videon permes kti programi…
Sepse realisht eshte per tu pare…

Dashur pa dashur ndonjeher u kushtojm rendesi disa gjerave te kota…qe sna sjellin asnje risi
Nderkoh qe ky liber…sic e kam then edhe me larte…te ndryshon jeten.
Skam dash te flas me gjat sepse sdua te heq kurreshtjen…por di te them qe kam mbi 2 muaj qe e kam lexuar…praktikuar…dhe ndjehem shum shum me fat qe ai liber ra ne doren time sinqerisht…

Pas ti , per ti vertetuar fjalet qe shkruhen aty , kam lexuar edhe 3 libra te tjer qe kan te njejten tematike…dhe cdo gje perputhej
per ata qe jan te interesuar…
11 Ligjet e harruara - Bob Proctor
Mendimet e zemres thesari i mencurise universale- Lujza L.Hej
Forca e nderdijes Dr. Xhozef Marfi

nashiiiiiiiiiiiiiiiiiii… do na lesh te lexojme njehere kete ne pa per te tjeret do kemi kohe…:stuck_out_tongue:

hahahahahahaaa…kta jan thjesht plotesues te SeKrEtIt . Po u binde qe me te parin , hallall hahaha. Po un jam cik skeptike …kshu qe e cova deri ne fund kte muhabet .

shiko se dhe une vuaj shume nga skepticizmi…por kjo nuk do te thote qe do i lexoj te tere keta.keshtu qe me te pare e me te bere.po filmin e eke pare se libri paska dale qe ne 2006,dmth qe ka goxha kohe.une nuk e shikoj se e di qe do me shuhet kureshtja duke qene se per te tille libra nuk provoj ndonje terheqje te vecante.:slight_smile:

un prandaj shkruajta ‘per ata qe jan te interesuar’ :slight_smile:
filmin e kam shkarkuar ne cel…dhe e kam degjuar mbi 8-9 here
Librat jan te kategorive te ndryshme…historik…filozofik…shkencor…konspiracion…romanc…trillim…etj
Kurse ky eshte komplet i nje tjeter gjinie. Qoftese kta qe permenda te ndihmojn per bagazhin tend …ky liber te ndihmon ne perditshmerin tende… kjo eshte ajo qe e ben te vecante :slight_smile:

ndaj me terhoqi dhe mua se kam vertet nevoje per nje liber te tille duke marre parasysh menyren e shtrember me ane te se ciles jam gatuar:P

hahaha…jam e bindur qe do te te ndihmoj shum (y)

Dhe me qe ra llafi…kjo shkrimtarja me detyrohet mua…per ter kte reklam qe i bera :ehi:
:stuck_out_tongue:

po po…po hajde tani nis kerkimet per te marre shperblimin.:stuck_out_tongue:

dhe meqe ra llafi cfare kerkon ne kembim…:stuck_out_tongue: